Városlista
2026. január 10, szombat - Melánia

Hírek

2018. Április 16. 07:25, hétfő | Belföld
Forrás: mti - MTI Fotó: Varga György

Zebrán gázolt el egy négyéves gyereket és édesanyját, majd elhajtott

Zebrán gázolt el egy négyéves gyereket és édesanyját, majd elhajtott

Éjszaka elfogták a rendőrök azt a sofőrt, aki vasárnap este Nagykanizsán a zebrán elgázolt egy nőt és a négyéves gyermekét, majd segítségnyújtás nélkül elhajtott

- közölte a rendőrség honlapján a Zala Megyei Rendőr-főkapitányság. A baleset vasárnap 20 órakor, a nagykanizsai Balatoni úton, kijelölt gyalogátkelőhelyen történt. A négyéves gyerek életveszélyes, édesanyja súlyos sérülést szenvedett.

A rendőrök egy fekete Mercedest kerestek, és a sérülések alapján pár órán belül sikerült azonosítani a járművet. A zalakomári személyautót a baleset idején egy 48 éves nő vezette.

A rendőrök az autót lefoglalták, a nőt előállították, és segítségnyújtás elmulasztásának bűntette miatt eljárást indítottak ellene.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 10. 09:01, szombat | Belföld

Meteorológia: életveszélyes rámenni a Balaton jegére

A Balaton jegét vastag hóréteg borította be pénteken, ami visszafogja majd a jégképződést, így továbbra is életveszélyes rámenni a tó jegére - írta a HungaroMet Zrt. a Facebook-oldalán pénteken.

2026. Január 10. 09:00, szombat | Belföld

MÁV-csoport: hosszabb menetidő a vonat- és a buszközlekedésben

A télies útviszonyok, illetve az esetleges váltóállítási problémák miatt országszerte hosszabb menetidővel közlekednek szombaton is a Volán-buszok és a vonatok, kimaradó járatokra is kell számítani

2026. Január 09. 08:00, péntek | Belföld

Kemény fagyokkal zárul a hét

Akár mínusz 12 Celsius-foknál is hidegebb éjszakai fagyok várhatók a hétvégén, és nappal is országos fagyra kell készülni.

2026. Január 09. 07:59, péntek | Belföld

Mávinform: az észak-balatoni vonalon okoz jelentősebb fennakadást az időjárás

Péntek hajnalban az észak-balatoni vonalon okoz jelentősebb fennakadást a téli időjárás, a többi vonalon azonban folyamatos a közlekedés - közölte a Mávinform pénteken korán reggel a honlapján.