Hírek
2012. Február 13. 13:23, hétfő |
Belföld
Forrás: OrientPress Hírügynökség
Várossá válna Kondoros
Kondoros vezetői úgy érzik, itt az ideje, hogy településük városi rangot kapjon.
A dokumentumokat már benyújtották, az elbírálásra még várni kell. A kondorosi polgármesteri hivatalból a napokban postázták a minisztériumba a várossá nyilvánítással kapcsolatos kérelmet.
Dankó Béla polgármester azt mondta a Békés Megyei Hírlapnak, hogy sok olyan pályázatot írtak ki, amely preferálta a községeket, ugyanakkor kizárta a városokat. Fontosnak érezték, hogy mind az önkormányzat, mind a helyi cégek, vállalkozások hozzá tudjanak jutni a pályázati forrásokhoz. Ezeket a lehetőségeket már kihasználták, ezért úgy véli a jövőben a várossá válásnak már inkább csak az előnyeit élveznénk. Dankó Béla a remélt előnyök között első helyen említette azt, hogy városként magasabb állami normatívákhoz juthatnának. További praktikus okként jelölte meg, hogy a nagy átszervezések, a települések új feladatkörének kialakítása kapcsán mindenképpen célszerűbb a városi rang, mert így nagyobb szerephez juthatnak a térségben. A polgármester azt mondta, nem törekszenek járásközponti státuszra, de mikrotérségi vezető szerepüket szeretnénk megtartani és erősíteni.
Kondoroson minden szolgáltatás magas színvonalon biztosított, minden adott ahhoz, hogy a település 5500 lakosa jól érezze itt magát. A kedvező földrajzi fekvésből adódóan könnyen elérhetőek a nagyobb városok (Szarvas, Békéscsaba, Orosháza), így aki nem talál helyben munkát, annak a bejárással sem kell sok időt eltöltenie. A kedvező ingatlanáraknak köszönhetően a megye más részeiről is egyre többen választják lakóhelyül Kondorost. Azt, hogy a kérelem ügyében mikor születik döntés, ma még nem lehet tudni. Az azonban tény, hogy január 1-jétől a nagyközség, mint közigazgatási fogalom megszűnt Magyarországon. Ma már csak községek és városok léteznek. Kondoros az utóbbi státuszra törekszik.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2025. November 04. 07:45, kedd | Belföld
Meteorológia: átlag közeli hőmérsékletű és száraz volt az október
Átlag közeli hőmérsékletű és száraz volt az október - közölte a HungaroMet Zrt. a honlapján hétfőn.
2025. November 04. 07:37, kedd | Belföld
Orbán Viktor vizsgálatot rendelt el a Tisza Párt adatszivárgási botránya miatt
Súlyos adatszivárgási botrány a Tiszánál. 200 ezer honfitársunk személyes adatai kerültek ukrán kézbe. Elrendeltem az ügy azonnali kivizsgálását! - írta Orbán Viktor miniszterelnök hétfőn a Facebookon.
2025. November 04. 07:36, kedd | Belföld
Navracsics Tibor: Magyarország az uniós forrásokat leghatékonyabban felhasználó tagállamok közé tartozik
Magyarország az uniós forrásokat leghatékonyabban felhasználó tagállamok közé tartozik.
2025. November 03. 07:16, hétfő | Belföld
Esővel és lehűléssel kezdődik november első hete, majd száraz, nyugodt idő várható
Esővel és lehűléssel kezdődik november első hete, majd keddtől már nyugodt, csendes őszi idő várható csapadék nélkül.
