Városlista
2026. január 14, szerda - Bódog

Hírek

2024. December 17. 08:35, kedd | Belföld
Forrás: MTI

Új közvetlen gyorsvonat jár Budapest és Kijev között

Új közvetlen gyorsvonat jár Budapest és Kijev között

Az ukrán hálókocsikból álló Transcarpathia nemzetközi gyorsvonat ezentúl naponta közlekedik Budapest és Kijev között az éjszakai órákban - közölte a MÁV hétfőn a közösségi oldalán.

A közlemény szerint a vonat Lembergen, Munkácson és Debrecenen át közel 1200 kilométeres utat tesz meg.

A Budapestről 22.40-kor induló járat Kijevbe másnap este 19.11-kor, a Kijevből 10.16-kor induló vonat Budapestre másnap reggel 6 órakor érkezik meg.
A teljes útvonalon, Budapest és Kijev közötti utazáshoz a menetjegy másodosztályra 48,1 eurótól kapható, melyhez a hálóhely típusától függően 10 eurótól váltható hálókocsijegy - írták.

A vonat érkezését Grexa Liliána ukrán nemzetiségi parlamenti szószóló és a MÁV-csoport egyik képviselője közösen várták Budapesten.

A szószóló közösségi oldalán megosztott videójában elhangzott, hogy a MÁV büszke arra, hogy része lehet annak az együttműködésnek, amely Ukrajna, az ukrán emberek és Magyarország, valamint a magyar emberek között létrejött.

Címkék: kijev, Ukrajna, vasút

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 14. 07:14, szerda | Belföld

Orbán Viktor: a háború a legfontosabb sorskérdés, ami Magyarország előtt áll

Mindenki látja, hogy a háború a legfontosabb sorskérdés, ami Magyarország előtt áll, és erre a Tisza nem mond semmit - közölte a miniszterelnök kedden a Facebook-oldalán.

2026. Január 14. 07:13, szerda | Belföld

Navracsics Tibor: az önkormányzati reform egyik alapvető fontosságú kérdése a szolidaritási hozzájárulás

Az önkormányzati reform egyik alapvető fontosságú kérdése a szolidaritási hozzájárulás - mondta a közigazgatási és területfejlesztési miniszter kedden a Facebook-oldalán közzétett videóban.

2026. Január 14. 07:12, szerda | Belföld

A köztársasági elnök április 12-re tűzte ki az országgyűlési választás időpontját

A köztársasági elnök április 12-re tűzte ki az országgyűlési választás időpontját - közölte a Sándor-palota kedden az MTI-vel.