Hírek
2013. Június 23. 05:00, vasárnap |
Belföld
Forrás: OrientPress Hírügynökség
Tovább vághatja az alapkamatot a magyar jegybank
Elemzők szerint újabb, 25 bázispontos kamatcsökkentés mellett dönthet keddi kamatdöntő ülésén a Magyar Nemzeti Bank Monetáris Tanácsa, s így az alapkamat újabb történelmi mélypontot jelentő 4,25 százalékra csökkenhet. Összhangban a piaci konszenzussal, 25 bázispontos kamatcsökkentésre számítanak a CIB Bank elemzői is, az elmúlt napok negatív piaci tendenciái ellenére.
A fundamentumokban a májusi kamatdöntés óta nem állt be jelentős fordulat: bár az idei évben már szerény bővülést mutathat a GDP, a növekedés továbbra is lanyha marad, amihez kedvező inflációs kilátások párosulnak. Az MNB számára releváns időhorizonton a pénzromlási ütem a célérték alatt maradhat, így a növekedési és inflációs kép teret enged a monetáris kondíciók folytatódó lazításának. A következő időszak kamatdöntéseit azonban elsősorban az ország kockázati megítélésének változása, a forint árfolyam és az állampapír piaci folyamatok befolyásolhatják. A Fed monetáris politikájával kapcsolatos várakozások nyomán az elmúlt hetekben egy viszonylag jelentős korrekció bontakozott ki a kockázatosabb eszközosztályokban, a feltörekvő piacok megítélése érezhetően romlott, és ez a hazai befektetési eszközök teljesítményére is rányomta a bélyegét. Az EUR/HUF kurzus újra megközelítette a 300-as szintet, az állampapír piaci hozamok pedig a májusi MT ülés időpontjához viszonyítva 50-10 bázisponttal kerültek feljebb, miközben a CDS felár is emelkedett. A CIB Bank szerint ugyanakkor ezek a tendenciák még nem lesznek elegendőek arra, hogy az MNB szünetet tartson a kamatcsökkentési ciklusban: néhány hónapja ennél gyengébb árfolyamszint mellett is tovább faragták az alapkamatot, az állampapír piacon pedig az emelkedő hozamok ellenére egyelőre nem mutatkoznak olyan feszültségek, amelyek a biztonságos finanszírozást veszélyeztetnék.
Az OTP Bank treasury sales munkatársa Fekete Ákos szerint, ha a piacok megnyugodnak, maradhat a kamatvágás, tehát újabb 25 bázisponttal csökkenhet az irányadó ráta. Ha idegesebb lesz a hangulat, akkor azonban akár meg is szakadhat a kamatcsökkentési periódus.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 14. 10:00, vasárnap | Belföld
Fidesz-kongresszus - Orbán Viktor: sohasem hátrálok meg, kuruc vagyok
Sohasem hátrálok meg, kuruc vagyok, és csak a nemzeti politika érdekel, se pénz, se az európai pozíciók, se a nemzetközi elismerés nem csábít
2026. Június 14. 10:00, vasárnap | Belföld
Az ötös lottó nyerőszámai és nyereményei
A Szerencsejáték Zrt. tájékoztatása szerint a 24. héten megtartott ötös lottó és Joker számsorsoláson a következő számokat húzták ki:
2026. Június 14. 08:53, vasárnap | Belföld
Magyar Péter: Orbán Viktor túszul ejtette a Fideszt
Orbán Viktor túszul ejtette a Fideszt, és megakadályozza a felelősségvállalást, valamint a párt megújulását
2026. Június 13. 16:00, szombat | Belföld
Vitézy Dávid: megújul a MÁV+ app
Megújul a MÁV+ app: egyszerűbb utazástervezés, könnyebb nemzetközi jegyvásárlás - közölte a közlekedési és beruházási miniszter pénteken a Facebook-oldalán.
