Városlista
2026. július 29, szerda - Márta

Hírek

2013. Augusztus 02. 11:52, péntek | Belföld
Forrás: MTI

Tovább tartanak nyitva a fővárosi strandok

Tovább tartanak nyitva a fővárosi strandok

A budapesti strandok péntektől a szokásosnál egy órával tovább lesznek nyitva - közölte a Budapest Gyógyfürdői és Hévizei Zrt. (BGYH) pénteken az MTI-vel.

A budapesti strandokon óránként tájékoztatják a vendégeket a hosszabb nyitva tartásról, továbbá felhívják figyelmet a magas UV- sugárzásra és arra, hogy több folyadékot kell fogyasztani. A pénztáraknál ásványvíz-automatákat is elhelyeztek.
A közlemény szerint a BGYH ezen a hétvégén 30 ezer strandlátogatóra számít.
Kitérnek arra is, hogy pénteken a Dagály strandon rendezik a "strandok éjszakáját". A fürdő ezen a napon 22 óráig várja a látogatókat, a belépéshez normál napi belépőt kell váltani.

Címkék: hőség, strand

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 29. 14:00, szerda | Belföld

Kapitány István: biztonságban van Magyarország energiaellátása a paksi erőmű teljesítménycsökkentése ellenére is

Biztonságban van Magyarország energiaellátása - írta a gazdasági és energetikai miniszter Facebook-oldalán kedden, azt követően, hogy a Duna alacsony vízállása miatt csökkentették a paksi atomerőmű teljesítményét.

2026. Július 29. 12:00, szerda | Belföld

Legyártották az ötvenezredik járművet a BMW debreceni gyárában

Legyártották az ötvenezredik járművet a BMW debreceni gyárában.

2026. Július 29. 07:31, szerda | Belföld

Magyar Péter: Európa legerősebb korrupció-ellenes intézménye állhat fel

Magyar Péter szerint Európa legerősebb korrupció-ellenes intézménye állhat fel a Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és Vagyonvédelmi Hivatallal.

2026. Július 29. 06:00, szerda | Belföld

OGY - Elfogadta a Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és Vagyonvédelmi Hivatal felállításáról szóló javaslatot a parlament

Elfogadta a Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és Vagyonvédelmi Hivatal (NVVH) felállításáról szóló törvényjavaslatot kedden a parlament. A döntést 143 igen, 47 nem szavazattal hozták meg a képviselők.