Hírek
2020. Szeptember 19. 12:04, szombat |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Többfelé volt talajmenti fagy hajnalban
Többfelé volt talajmenti fagy szombat hajnalban - közölte az Országos Meteorológiai Szolgálat Facebook-oldalán.
Azt írták, a fagyokat az okozta, hogy hideg és száraz a levegő az ország felett. A Nógrád megyei Zabaron volt a leghidegebb, ott 0,5 Celsius-fokot mértek. A legmagasabb értéket Budapesten, a lágymányosi állomáson mérték: 11,8 fokot.
Az előrejelzés szerint napközben 21-25 fokig emelkedik a hőmérséklet, késő estére 8-16 fok közé hűl a levegő.
A következő napokban fokozatosan ismét melegszik a levegő. Napközben 30 fok közeli csúcsértékek is lehetnek, csütörtökön és pénteken pedig várhatóan a leghidegebb órákban sem csökken 10 fok alá a hőmérséklet.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Augusztus 03. 13:00, hétfő | Belföld
Paks/Hőség - Zuhanyzókat biztosít a paksi önkormányzat az atomerőmű leállítása miatt melegvíz nélkül maradó paksiaknak
Zuhanyzókonténerek telepítésével, közintézmények megnyitásával segíti az atomerőmű leállítása miatt melegvíz nélkül maradó paksiakat az önkormányzat - tájékoztatta a Duna-parti város polgármestere vasárnap az MTI-t.
2026. Augusztus 03. 10:00, hétfő | Belföld
Hőség - Gajdos László: 10-20 településen problémás a vízellátás
Jelenleg az egész országban biztosított az ivóvízszolgáltatás, 10-20 településen lehetnek problémák, de azokat folyamatosan kezelik - közölte az élő környezetért felelős miniszter vasárnap Facebook-oldalán.
2026. Augusztus 03. 09:04, hétfő | Belföld
Megnyílt az AMKA 33. országos nyári–őszi kiállítása Gödöllőn
Megnyílt A Magyar Kézművességért Alapítvány (AMKA) 33. országos nyári–őszi kiállítása a gödöllői Művészetek Házában.
