Hírek
2019. Február 18. 11:01, hétfő |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Többfelé is tovább nőtt a légszennyezettség
Több településen tovább nőtt a szálló por koncentrációja miatti légszennyezettség – tájékoztatta a Nemzeti Népegészségügyi Központ (NNK) hétfőn az MTI-t.
Miskolcon veszélyes, Nyíregyházán, Putnokon és Vácon egészségtelen, további 14 településen pedig – köztük Budapesten – kifogásolt a levegő minősége. A csapadék és szélmentes időjárás miatt a levegőminőség lényeges javulása nem várható – tették hozzá.
A gyermekek egészségének megóvásáért az NNK azt kéri, kerüljék a helytelen fűtési módok alkalmazását. Megjegyezték: a Nemzeti Népegészségügyi Központ által rendszeren végzett felmérések alapján a krónikus légúti hurutban szenvedő kisiskolások aránya magasabb azokban a térségekben, ahol gyakoribb a helytelen lakossági fűtési módok alkalmazása.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 14. 15:00, vasárnap | Belföld
Elstartolt Sármellékről az első antalyai charterjárat
A török Tailwind légitársaság által üzemeltetett Boeing 734-es felszállásával indult el szombaton Sármellékről az Itaka Magyarország első antalyai charterjárata.
2026. Június 14. 10:00, vasárnap | Belföld
Fidesz-kongresszus - Orbán Viktor: sohasem hátrálok meg, kuruc vagyok
Sohasem hátrálok meg, kuruc vagyok, és csak a nemzeti politika érdekel, se pénz, se az európai pozíciók, se a nemzetközi elismerés nem csábít
2026. Június 14. 10:00, vasárnap | Belföld
Az ötös lottó nyerőszámai és nyereményei
A Szerencsejáték Zrt. tájékoztatása szerint a 24. héten megtartott ötös lottó és Joker számsorsoláson a következő számokat húzták ki:
2026. Június 14. 08:53, vasárnap | Belföld
Magyar Péter: Orbán Viktor túszul ejtette a Fideszt
Orbán Viktor túszul ejtette a Fideszt, és megakadályozza a felelősségvállalást, valamint a párt megújulását
