Hírek
2012. Május 02. 07:07, szerda |
Belföld
Forrás: mno / MTI
Több tigrist szeretnének

Állatvédelmi és tenyészprogrammal akarja megduplázni a vadon élő tigrisek számát Vietnam.
Tíz év alatt százra növelnék a szabadon élő nagymacskák számát – közölte pénteken a természeti források minisztériuma.
A tigrispopuláció méretét jelenleg 30-50 egyedre becsülik. Az állatparkokban további 112 példány él. Egész Ázsiában feltehetőleg összesen mintegy 3200 tigris él szabadon.
A vietnami kormány elsősorban a vad tigrisek életterét igyekszik védeni és a parkokban tigriseket tenyészteni, amelyeket aztán szabadon engednek.
A tigrist a vadonban a kihalás veszélye fenyegeti. Életterük az illegális fakitermelés és az ültetvényes gazdálkodás miatt egyre kisebb. Ráadásul vadásznak is a ragadozókra, mivel csontjuknak és egyes testrészeiknek gyógyító és potencianövelő hatást tulajdonítanak, így gyakran esnek orvvadászok áldozatául.
MTI / mno
Ezek érdekelhetnek még
2025. Április 27. 08:56, vasárnap | Belföld
Megjelenik a kínai Chery autómárka a magyar piacon
Megjelenik a Chery autómárka Magyarországon, a vezérképviseleti feladatokról a Grand Automotive vállalattal kötött megállapodást a kínai Chery Automobile - közölte a magyar társaság az MTI-vel.
2025. Április 27. 08:51, vasárnap | Belföld
Donald Trump Jr: Orbán Viktor és Donald Trump bizalmon alapuló kapcsolata jó alap a gazdasági kapcsolatok erősítésére
Orbán Viktor magyar miniszterelnök és Donald Trump közötti jó személyes viszony, bizalmon alapuló kapcsolata jó alapot szolgálhat a gazdasági kapcsolatok erősítésére
2025. Április 27. 08:50, vasárnap | Belföld
Meteorológia: csaknem 17 Celsius-fokos eltérés volt pénteken az ország kelet és nyugati része között
Csaknem 17 Celsius-fokos különbség volt pénteken az ország keleti és nyugati részeinek csúcshőmérséklete között - közölte a HungaroMet Zrt. a Facebook-oldalán szombaton.
2025. Április 26. 10:08, szombat | Belföld
Az 1000-2000 lakosú települések italüzletei is pályázhatnak a 3 millió forintos támogatásra
Az 1000-2000 lakosú települések italüzletei is pályázhatnak a 3 millió forintos támogatásra