Hírek
2019. Augusztus 15. 14:14, csütörtök | Belföld
Több mint 280 település csatlakozott az idei Európai mobilitási héthez
Minden eddiginél több, összesen 285 magyar település csatlakozott az idei Európai mobilitási héthez, amely szeptember 16-tól 22-ig tart, a rendezvény sorozat az Autómentes nappal zárul majd -
- közölte az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) csütörtökön az MTI-vel.
Idén is az ITM koordinálja Magyarországon Európa legnagyobb közlekedéssel összefüggő környezetvédelmi kampányát, ezen felül a minisztérium 180 millió forint vissza nem térítendő támogatást nyújt a településeken szervezett Európai mobilitási hét, illetve Autómentes nap megtartásához kapcsolódó tudás-élmény alapú programok, vetélkedők, versenyek szervezéséhez.
Az egyes programokhoz az önkormányzatok és az önkormányzati tulajdonban álló szervezetek június 12. és június 30. között nyújthatták be egyedi támogatási kérelmeiket. A felhívásra 261 egyedi kérelem érkezett 216 millió forint támogatási igénnyel, a pályázatok feldolgozása még zajlik.
Az egy hetes rendezvénysorozat idei témája a gyaloglás, a mottója pedig az, hogy "Sétálj velünk!".
Az ITM és partnerei a környezettudatos közlekedésre nevelő, szemléletformáló akcióikkal a programsorozat utolsó két napján várják a látogatókat a budapesti Andrássy úton - olvasható a minisztérium közleményében.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 25. 19:00, csütörtök | Belföld
Hőség - Harmadfokú hőségriasztást rendelt el a tisztifőorvos szombattól
A várható extrém meleg miatt harmadfokú hőségriasztást rendelt el a tisztifőorvos szombattól;
2026. Június 25. 08:39, csütörtök | Belföld
Őrizetbe vették Fonyód volt fideszes polgármesterét
Különösen nagy vagyoni hátrányt okozó hűtlen kezelés bűntettének gyanúja miatt indított eljárást a rendőrség Fonyódon.
2026. Június 25. 07:00, csütörtök | Belföld
Hőség - Magyar Péter: kormányrendeletet fogadtunk el a védelmi tevékenység összehangolására
A hőségriadó miatti védelmi tevékenység összehangolására kormányrendeletet fogadott el a kabinet
2026. Június 24. 19:55, szerda | Belföld
Kapitány István: a kormány az energiafüggetlenség és ellátásbiztonság erősítésén dolgozik
A kormány Magyarország energiafüggetlenségének és ellátásbiztonságának erősítésén dolgozik tisztább, biztonságosabb és fenntarthatóbb energiával - mondta szerdai videóüzenetében Kapitány István.
