Városlista
2026. február 1, vasárnap - Ignác

Hírek

2017. Március 31. 07:41, péntek | Belföld
Forrás: mti

Több gáz lesz a biztonsági tárolókban

Több gáz lesz a biztonsági tárolókban

Emeli a biztonsági földgázkészletet a kormány - derült ki a legfrissebb Magyar Közlönyben megjelent nemzeti fejlesztési miniszteri rendeletből.

A földgáz biztonsági készlet mértékéről szóló rendeletmódosítás szerint a földgáz biztonsági készlet mértéke 1200 millió köbméter mobil földgázkészlet az eddigi 915 millió köbméter helyett.

A módosítás október 31-én lép életbe.

A betárolási kapacitás legalább napi 105 561 MWh a korábbi napi 342 millió MJ helyett, a kitárolási kapacitás pedig legalább napi 211 122 MWh a korábban meghatározott napi 684 millió MJ helyett.

A rendelet ezen része április 1-jén lép hatályba.

Címkék: biztonsági, földgáz, gáz

Ezek érdekelhetnek még

2026. Február 01. 11:00, vasárnap | Belföld

Vagyonnyilatkozat: Tovább csökkentek Orbán Viktor megtakarításai

Orbán Viktor tavaly március óta havi bruttó 7,2 millió forintot keres, mégis csökkent a megtakarítása: a januári vagyonnyilatkozathoz képest 667 ezer forinttal kevesebb pénze maradt.

2026. Február 01. 08:31, vasárnap | Belföld

Csézy is csatlakozott a Tiszához

Hatalmas örömmel jelentem be, hogy Csézy lesz a TISZA képviselőjelöltje a mezőkövesdi központú Borsod-Abaúj-Zemplén megyei 7-es választókerületben - írta ki Facebook-oldalára Magyar Péter.

2026. Január 31. 13:00, szombat | Belföld

Soltész Miklós: a béke reményének át kell hatnia gondolatainkat, szívünket és tetteinket

- jelentette ki a Miniszterelnökség egyházi és nemzetiségi kapcsolatokért felelős államtitkára pénteken a Bács-Kiskun vármegyei Kunszentmiklóson.

2026. Január 31. 12:00, szombat | Belföld

Szijjártó Péter: a magyar kormány elfogadhatatlannak tartja a kollektív bűnösség elvét

Egy szlovákiai magyar politikust elvittek a rendőrök a pozsonyi tüntetésről.