Városlista
2025. április 27, vasárnap - Zita

Hírek

2012. Március 13. 14:07, kedd | Belföld
Forrás: mno.hu / MTI

Átlagosan 20 százalékuk károsodott

Átlagosan 20 százalékuk károsodott

Átlagosan a rügyek 20 százaléka károsodott az idei kemény fagyban Tokaj-Hegyalján, állapították meg a Tokaji Borvidék Szőlészeti és Borászati Kutatóintézet kutatói – írja az Észak-Magyarország kedden.

Egyes dűlőkben egyáltalán nem tapasztaltak fagykárt a termelők, míg volt, ahol az arány elérte a 30 százalékot. A termést azonban vélhetően nem befolyásolja a februári nagy hideg – olvasható a Borsod-Abaúj-Zemplén megyei napilapban.

A cikk megemlíti: a kutatók megítélése szerint Tokaj-Hegyalját nem érte olyan mértékű fagyhatás, ami a metszési módon változtatást indokolna.

MTI / mno

Ezek érdekelhetnek még

2025. Április 27. 08:56, vasárnap | Belföld

Megjelenik a kínai Chery autómárka a magyar piacon

Megjelenik a Chery autómárka Magyarországon, a vezérképviseleti feladatokról a Grand Automotive vállalattal kötött megállapodást a kínai Chery Automobile - közölte a magyar társaság az MTI-vel.

2025. Április 27. 08:51, vasárnap | Belföld

Donald Trump Jr: Orbán Viktor és Donald Trump bizalmon alapuló kapcsolata jó alap a gazdasági kapcsolatok erősítésére

Orbán Viktor magyar miniszterelnök és Donald Trump közötti jó személyes viszony, bizalmon alapuló kapcsolata jó alapot szolgálhat a gazdasági kapcsolatok erősítésére

2025. Április 27. 08:50, vasárnap | Belföld

Meteorológia: csaknem 17 Celsius-fokos eltérés volt pénteken az ország kelet és nyugati része között

Csaknem 17 Celsius-fokos különbség volt pénteken az ország keleti és nyugati részeinek csúcshőmérséklete között - közölte a HungaroMet Zrt. a Facebook-oldalán szombaton.

2025. Április 26. 10:08, szombat | Belföld

Az 1000-2000 lakosú települések italüzletei is pályázhatnak a 3 millió forintos támogatásra

Az 1000-2000 lakosú települések italüzletei is pályázhatnak a 3 millió forintos támogatásra