Hírek
2012. Március 28. 07:03, szerda |
Belföld
Forrás: OrintPress
Titokzatos felhő a Marson

Amatőr asztronauták egy olyan, látszólag szabálytalan felhőszerű képződménnyel foglalkoznak mostanában, mely az elmúlt néhány évben a Marsról készített képeken jelenik meg.
Vajon valóban egy felhő, vagy csak a szemünk csal? Valóban 150 mérföld hosszan nyúlik a felszíntől felfelé, mint ahogy azt néhányan látják? Hogyan jött létre, és mi is ez? Mind az amatőrök, mind a profik a jövőben igyekezni fognak ezt kideríteni, még mielőtt a jelenség eltűnik.
'A képződmény nem teljesen váratlanul alakult ki' - mondta Jonathon Hill, a Marsot kutató csoport egyik tagja. 'Azonban nagyobb, mint amire számítottunk és mindenképp egy olyasvalami, aminek utána kell járni.'
Hill és kollégái megvizsgálják azt a területet, ahol a felhőt észlelték egy THEMIS nevű NASA-eszköz segítségével. A THEMIS ellenőrizni fogja a fokozott felhő-aktivitást a Mars vulkánjai körül, valamint a bolygó déli felét is tanulmányozza. A NASA MARCI elnevezésű fényképkészítő berendezése pedig remélhetőleg további nyomokkal szolgál majd a déli felhőszerű jelenséggel kapcsolatban - írja az MSNBC.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2025. Április 27. 08:56, vasárnap | Belföld
Megjelenik a kínai Chery autómárka a magyar piacon
Megjelenik a Chery autómárka Magyarországon, a vezérképviseleti feladatokról a Grand Automotive vállalattal kötött megállapodást a kínai Chery Automobile - közölte a magyar társaság az MTI-vel.
2025. Április 27. 08:51, vasárnap | Belföld
Donald Trump Jr: Orbán Viktor és Donald Trump bizalmon alapuló kapcsolata jó alap a gazdasági kapcsolatok erősítésére
Orbán Viktor magyar miniszterelnök és Donald Trump közötti jó személyes viszony, bizalmon alapuló kapcsolata jó alapot szolgálhat a gazdasági kapcsolatok erősítésére
2025. Április 27. 08:50, vasárnap | Belföld
Meteorológia: csaknem 17 Celsius-fokos eltérés volt pénteken az ország kelet és nyugati része között
Csaknem 17 Celsius-fokos különbség volt pénteken az ország keleti és nyugati részeinek csúcshőmérséklete között - közölte a HungaroMet Zrt. a Facebook-oldalán szombaton.
2025. Április 26. 10:08, szombat | Belföld
Az 1000-2000 lakosú települések italüzletei is pályázhatnak a 3 millió forintos támogatásra
Az 1000-2000 lakosú települések italüzletei is pályázhatnak a 3 millió forintos támogatásra