Városlista
2025. augusztus 2, szombat - Lehel

Hírek

2011. November 02. 14:17, szerda | Belföld
Forrás: OrientPress

Tejtermelők figyelem: állatorvosi igazolásokat vár az MVH

Tejtermelők figyelem: állatorvosi igazolásokat vár az MVH

A tejágazat szerkezetátalakítását kísérő állatjóléti támogatásról szóló 71/2011. (IV. 14.) számú MVH közlemény szerint a támogatás igényléséhez a kérelmezőnek igazolást kell csatolnia.

November 1-től 11-ig nyújthatják be a tejágazat szerkezetátalakítását kísérő állatjóléti támogatás igénylői a szükséges állatorvosi igazolásokat.

Az ellátó állatorvos/állatorvosok igazolását, mely szerint a támogatási rendeletben (az Európai Mezőgazdasági Vidékfejlesztési Alapból a tejágazat szerkezetátalakítását kísérő állatjóléti támogatás részletes feltételeiről szóló 18/2011. (III. 9.) VM rendelet) meghatározott paraziták elleni védekezés megtörtént, az MVH által ajánlott, a közlemény mellékletében található D 4501-01 jelű nyomtatványon célszerű benyújtani. A dokumentumot az adott tenyészethez tartozó összes tartási helyre vonatkozóan, tartási helyenként kell kitölteni, a 2011. május 1. és október 31. között elvégzett kezelések alapján. A nyomtatvány kitöltéséhez szükséges segédletet a 71/2011. (IV.14.) számú MVH közlemény 4. számú melléklete tartalmazza.

Az igazolást 2011. november 1. és 11. között postai úton, egy példányban kell az ügyfél székhelye/lakóhelye szerint illetékes Mezőgazdasági és Vidékfejlesztési Hivatal megyei kirendeltséghez benyújtani. Ennek hiányában a kérelmet az MVH elutasítja.

OrientPress Hírügynökség

Ezek érdekelhetnek még

2025. Augusztus 01. 08:44, péntek | Belföld

A hétvégén többfelé felhős, záporos, zivataros idő várható

A hétvégén többfelé felhős, záporos, zivataros idő várható, a Dunántúlon lesz hűvösebb és felhősebb, míg a Tiszántúlon és a Dél-Alföldön lesz melegebb, oda inkább csak vasárnap érkezik meg a csapadék

2025. Augusztus 01. 08:43, péntek | Belföld

Orbán Viktor: nagyon nagy az érdeklődés a 3 százalékos lakáshitel iránt

Nagyon nagy az érdeklődés a fix 3 százalékos lakáshitel iránt - mondta a miniszterelnök a Kossuth rádióban pénteken.

2025. Augusztus 01. 08:39, péntek | Belföld

Veszprém és a Bakony-Balaton régió elnyerte az Európa Sportrégiója 2026 címet

Veszprém és a Bakony-Balaton régió elnyerte az Európa Sportrégiója 2026 címet – közölte a pályázatot koordináló Veszprém-Balaton 2023 Zrt. csütörtökön az MTI-vel.

2025. Július 31. 07:47, csütörtök | Belföld

15 százalékkal emelkedik a bére minden kormánytisztviselőnek, aki a területi közigazgatásban dolgozik

A kormány szerdai ülésén döntött arról, hogy szeptember 1-jétől 15 százalékkal emelkedik a bére minden kormánytisztviselőnek, aki a területi közigazgatásban dolgozik