Városlista
2026. május 1, péntek - Fülöp

Hírek

2011. Július 06. 07:41, szerda | Belföld
Forrás: OrientPress

Tanulj telefonon, tableten és okostévén!

Tanulj telefonon, tableten és okostévén!

A dél-koreai oktatási reform keretében a tervek szerint az általános iskolás diákok 2014-től, a középiskolások pedig egy évvel később tanulhatnak majd digitális, elektronikus tankönyvekből.

 

A felmérések szerint a Koreai Köztársaság oktatási rendszere az egyik legjobb a világon. Ehhez persze hozzájárul a kitűnő technológia is, melyet most tovább kívánnak fejleszteni – írja a hwsw.hu.

A változtatásokhoz nem kell új könyveket írni. A megoldás a digitalizáció: ezek után a diákok már IPTV-n, okostelefonon, és tableten olvashatnak. Olyan fejlesztések válnak így elérhetővé, melyekről eddig álmodni sem mertünk: a „könyvben” lehet majd váltogatni az oktatási módszert, de még a feladatok nehézségének beállítása sem lehetetlen.

A koreai oktatási minisztérium 2013-tól fokozatosan szeretné növelni az úgynevezett online osztályok számát is. Ez azoknak a gyerekeknek nyújthat nagy segítséget, akik valamilyen oknál fogva nem tudnak bejárni az iskolába. Be akarják vezetni továbbá a „University-Level Programot” is, melynek lényege, hogy az iskolások egyetemi szintű órákat vehessenek, és iskola után IPTV-n keresztül nyelvet tanulhassanak.

Egy ilyen változtatásnál nagy hangsúlyt kell fektetni a tanárok képzésére is, így a jövő évtől folyamatosan képeznék át a tanárokat, így a váltásra már az összes tanár felkészülhet az „okos oktatásra”.

OrientPress Hírügynökség

Címkék: undefined

Ezek érdekelhetnek még

2026. Május 01. 13:00, péntek | Belföld

Lázár János: nagy vereséget szenvedtünk, nagy munka lesz a Fidesz megújítása

Nagy vereséget szenvedett a Fidesz-KDNP, az okokat világosan látják, de azok pontos megértése és kezelése nagy munka lesz, ahogyan a Fidesz megújítása is

2026. Május 01. 10:00, péntek | Belföld

Véglegessé vált a leendő Tisza-kormány névsora

A Belügyminisztérium és az Igazságügyi Minisztérium vezetőjének bejelentésével véglegessé vált a leendő Tisza-kormány névsora csütörtökön.

2026. Május 01. 09:18, péntek | Belföld

Visszautalja a TISZA Wáberer György 100 milliós támogatását

Visszautalja a TISZA Párt Wáberer György nagyvállalkozó támogatását – erről írt közösségi oldalán Magyar Péter leendő miniszterelnök.

2026. Április 30. 11:00, csütörtök | Belföld

Telex - Orbán Viktor: liberális kormányzás és nemzeti ellenzék időszaka kezdődik

A választással a 16 évig tartó nemzeti kormányzás korszaka lezárult, egy új időszak, a liberális kormányzás és a nemzeti ellenzék időszaka kezdődik