Városlista
2025. április 28, hétfő - Valéria

Hírek

2021. Január 10. 05:00, vasárnap | Belföld
Forrás: mti - fotó: mti

Sztársportolók is köszöntötték a 100 éves Keleti Ágnest

Sztársportolók is köszöntötték a 100 éves Keleti Ágnest

Mark Spitz és Nadia Comaneci is köszöntötte 100. születésnapja alkalmából Keleti Ágnes ötszörös olimpiai bajnok tornászt.

A kilencszeres ötkarikás aranyérmes amerikai úszó, valamint tornász honfitársa, a román származású, ötszörös bajnok Comaneci - aki a játékok történetében elsőként kapott gyakorlatára maximális tíz pontot -, az M4 Sport-Az Év sportolója gála 2020 Facebook-oldalán üzent Keleti Ágnesnek.

Spitz kiemelte: az egész világ csodálja Keleti tornában elért sikereit, és boldog, hogy a tornát és nem az úszást választotta, hiszen számára sokkal nehezebb lett volna úgy eredményesnek lenni. Comaneci az élet minden területén harcos és elszánt embernek nevezte Keleti Ágnest, aki a Helsinkiben és Melbourne-ben elért sikereivel inspirálta őt Romániában felnövő kislányként.

A gálára küldött videóüzenetben köszöntötte a legidősebb olimpiai bajnokot Benjámin Netanjahu izraeli miniszterelnök is, aki felidézte Keleti Ágnes életútját, emlékeztett arra, hogy tíz olimpiai érme közül öt arany volt, és hogy 2017-ben megkapta a legmagasabb szintű izraeli polgári kitüntetést az izraeli sportért tett szolgálataiért.

A Magyar Sportújságírók Szövetsége (MSÚSZ) Életmű-díjjal ismeri el Keleti Ágnes pályafutását. Szabó Tünde sportért felelős államtitkár és Csisztu Zsuzsa MSÚSZ-alelnök - maga is tornász olimpikon - közösen adja át neki a díjat, amiről a felvételt már rögzítették.

"Élete és munkássága maga a történelem, és minden sportoló és nem sportoló számára példaértékű. Irigylésre méltó energikussága, aktivitása és vidámsága, amelyet megismerhettem találkozásaink során. És hogy mi a hosszú élet titka? Elárulta: az egészséges életmód, a rendszeres mozgás és a pozitív életszemlélet, na és a Szeretet. Isten éltesse Ági nénit még nagyon sokáig erőben, egészségben, boldogságban!" - írta szombati Facebook-bejegyzésében Szabó Tünde.

A díjátadót hétfőn, a koronavírus-járvány miatt nézők nélkül tartják meg a Nemzeti Színházban kialakított stúdióban. Az eseményt 19.45-től közvetíti az M4 Sport.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Április 27. 08:56, vasárnap | Belföld

Megjelenik a kínai Chery autómárka a magyar piacon

Megjelenik a Chery autómárka Magyarországon, a vezérképviseleti feladatokról a Grand Automotive vállalattal kötött megállapodást a kínai Chery Automobile - közölte a magyar társaság az MTI-vel.

2025. Április 27. 08:51, vasárnap | Belföld

Donald Trump Jr: Orbán Viktor és Donald Trump bizalmon alapuló kapcsolata jó alap a gazdasági kapcsolatok erősítésére

Orbán Viktor magyar miniszterelnök és Donald Trump közötti jó személyes viszony, bizalmon alapuló kapcsolata jó alapot szolgálhat a gazdasági kapcsolatok erősítésére

2025. Április 27. 08:50, vasárnap | Belföld

Meteorológia: csaknem 17 Celsius-fokos eltérés volt pénteken az ország kelet és nyugati része között

Csaknem 17 Celsius-fokos különbség volt pénteken az ország keleti és nyugati részeinek csúcshőmérséklete között - közölte a HungaroMet Zrt. a Facebook-oldalán szombaton.

2025. Április 26. 10:08, szombat | Belföld

Az 1000-2000 lakosú települések italüzletei is pályázhatnak a 3 millió forintos támogatásra

Az 1000-2000 lakosú települések italüzletei is pályázhatnak a 3 millió forintos támogatásra