Hírek
2023. Október 08. 06:00, vasárnap |
Belföld
Forrás: MTI
Szijjártó Péter: Magyarország Izrael mellett áll ezekben a nehéz órákban

Magyarország Izrael mellett áll ezekben a nehéz órákban - írta a külgazdasági és külügyminiszter a Facebook-oldalán szombaton.
Szijjártó Péter azt közölte, hogy telefonon egyeztetett Eli Cohennel, Izrael külügyminiszterével. Áttekintették a "rendkívül elszomorító helyzetet", Izraelnek ugyanis egy aljas terrortámadással kell most szembenéznie - írta.
Szijjártó Péter a halálos áldozatok miatt kifejezte együttérzésüket, egyben biztosította külügyminisztert, hogy Magyarország Izrael mellett áll ezekben a nehéz órákban - áll a bejegyzésben.
"Őszintén reméljük, hogy sikerül elkerülni a helyzet eszkalálódását", egy közel-keleti erőszakhullámnak ugyanis drámai következményei lehetnek a globális biztonságra - figyelmeztetett a magyar miniszter.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Október 07. 07:35, kedd | Belföld
Lázár János: egy régi és mély sebet gyógyított be a magyarországi M6-os és a horvátországi A5-ös autópálya összekötése
Egy régi és mély sebet gyógyított be a magyarországi M6-os és a horvátországi A5-ös autópálya összekötése.
2025. Október 07. 07:35, kedd | Belföld
Szijjártó Péter: nem Ukrajna elnöke fog dönteni az EU-csatlakozásról
Nem Ukrajna elnöke fogja eldönteni, hogy országa csatlakozhat-e az Európai Unióhoz, hanem a tagállamok, márpedig a magyar emberek már döntöttek
2025. Október 07. 07:33, kedd | Belföld
NGM: megkezdődnek a tárgyalások az Alföldi Tej Kft. és a Magyar Állam között a tejipari vállalat felvásárlásáról
Megkezdődnek a tárgyalások az Alföldi Tej Kft. és a Magyar Állam között a tejipari vállalat felvásárlásáról - közölte a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) hétfőn az MTI-vel.