Hírek
2012. Június 04. 10:35, hétfő |
Belföld
Forrás: OrientPress Hírügynökség
Szíjjártó: nyitott a kormány a jegybank függetlenséggel kapcsolatos javaslatokra
Szíjjártó Péter ma reggel a Magyar Televízióban azt mondta, hogy a magyar kormány minden olyan javaslatra nyitott, amely a magyar jegybank függetlenségét növeli.
A Miniszterelnökség külügyi és külgazdasági államtitkára azt mondta, Varga Mihály az ésszerűség határáig fog elmenni a tárgyalásokon, a nemzeti érdeket pedig mindig szem előtt fogja tartani.
Szíjjártó Péter mindezt annak kapcsán mondta, hogy mégsem szavaz ma a parlament a jegybanktörvény módosításáról. Varga Mihály az IMF/EU tárgyalásokat felügyelő tárca nélküli miniszter azzal a kéréssel fordult Rogán Antalhoz, hogy halasszák el a szavazást, az elmúlt napok jegybanktörvényt érintő felvetései és a tárgyalások előkészítése miatt. A frakcióvezető azt mondta, támogatja Varga Mihály kérését és szerinte a frakció is ezen az állásponton lesz. Rogán Antal szerint a halasztással lehetőséget szeretnének teremteni arra, hogy az IMF és a kormány megállapodjon a nyitva maradt, vitás kérdésekről.
A TV2-nek is nyilatkozó Szíjjártó Péter, Simor András jegybank elnök fizetéséről szólva méltányossági, igazságossági kérdésnek nevezte, hogy az, aki magas hivatalt tölt be a közszférában, ne keressen többet kétmillió forintnál.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 14. 15:00, vasárnap | Belföld
Elstartolt Sármellékről az első antalyai charterjárat
A török Tailwind légitársaság által üzemeltetett Boeing 734-es felszállásával indult el szombaton Sármellékről az Itaka Magyarország első antalyai charterjárata.
2026. Június 14. 10:00, vasárnap | Belföld
Fidesz-kongresszus - Orbán Viktor: sohasem hátrálok meg, kuruc vagyok
Sohasem hátrálok meg, kuruc vagyok, és csak a nemzeti politika érdekel, se pénz, se az európai pozíciók, se a nemzetközi elismerés nem csábít
2026. Június 14. 10:00, vasárnap | Belföld
Az ötös lottó nyerőszámai és nyereményei
A Szerencsejáték Zrt. tájékoztatása szerint a 24. héten megtartott ötös lottó és Joker számsorsoláson a következő számokat húzták ki:
2026. Június 14. 08:53, vasárnap | Belföld
Magyar Péter: Orbán Viktor túszul ejtette a Fideszt
Orbán Viktor túszul ejtette a Fideszt, és megakadályozza a felelősségvállalást, valamint a párt megújulását
