Hírek

2011. Augusztus 08. 07:45, hétfő | Sport
Forrás: Nemzeti Sport Online

Sidi Péter megvédte Európa-bajnoki címét!

Sidi Péter aranyérmet nyert vasárnap a férfi kisöbű szabadpuska 3x40 lövéses összetett számban a belgrádi sportlövő Európa-bajnokságon.

Sidi Péter 1273.4 körrel magabiztosan nyerte meg a nyolcas finálét a férfi szabadpuskások összetett számában a belgrádi Európa-bajnokságon.

A világbajnok magyar sportlövő elképesztő fölénnyel, 4.2 körrel teljesített jobban, mint az ezüstérmes olasz Marco Di Nicolo, míg a harmadik a bolgár Anton Rizov lett.

Sidi számára az olimpiai kvalifikáció szempontjából nem volt tétje az Eb-nek, ugyanis a tavalyi vb-n már megszerezte a londoni kvótát.

„Nagyon koncentráltam a döntőben, és remekül lőttem, ritka az ilyen jó teljesítmény világversenyek döntőjében. Már az alapversenyben is jól ment az álló,de nem volt ez ennyire egyszerű, keményen megdolgoztam érte. Nem lazítok, mert még fontos versenyek várnak rám itt az Európa-bajnokságon" " – mondta Sidi a címvédés után.

A többi magyarnak már nem ment ilyen jól vasárnap, férfi dupla trapban Balogh Richárd 11., Gerebics Roland 13., míg Palkovics András 19. lett, a csapat pedig negyedik. A női sportpisztolyosoknál Csonka Zsófiának a 12., Tobai-Sike Renátának 32., Babicz Sárának pedig a 35. hellyel kellett beérnie, csapatban pedig a hatodik hellyel.