Városlista
2026. április 16, csütörtök - Csongor

Hírek

2019. Október 09. 08:54, szerda | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Óvatosan kell kezelni a vízkészletet

Óvatosan kell kezelni a vízkészletet

Magyarország édesvízkészletét a jövőben a jelenleginél \"sokkal óvatosabban és nagyobb tartalékolással\" kell kezelni - mondta Ferencz Orsolya, az Eötvös Loránd Tudományegyetem tudományos főmunkatársa kedden az M1-en.

A műsorban elhangzott, hogy az október 15-én Budapesten kezdődő Víz Világtalálkozó központi témája a globális vízválság megelőzése lesz.

Ferencz Orsolya, aki egyúttal az űrkutatásért felelős miniszteri biztos is, közölte, hogy Magyarország vízellátottsága jelenleg jónak tekinthető, de a jövőben a klímaváltozás miatt a magyar folyók vízgyűjtőterületein akár alacsonyabb is lehet a vízhozam, ezért a vizet óvatosan kell felhasználni - tette hozzá.

A szakértő szerint meg kell akadályozni, hogy a jövőben az Alföld bizonyos területei félsivatagossá váljanak. A Kárpát-medence csapadékeloszlása az elmúlt évtizedekben csökkenő tendenciát mutat - mondta.

A mezőgazdaságra térve kiemelte: az emelkedő hőmérséklet miatt az öntözéses gazdálkodásra nagyobb hangsúlyt kell fektetni. Egyúttal fontosnak nevezte az esővíztároló rendszerek fejlesztését, és a termőtalaj vízmegtartó-képességét növelő új, innovatív technológiák alkalmazását is.

Címkék: víz, vízkészlet

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 15. 15:00, szerda | Belföld

Uniós szóvivő: a helyreállítási alap forrásainak lehívásához Magyarországnak teljesítenie kell a szupermérföldköveket

Ahhoz, hogy Magyarország hozzáférjen az Európai Unió helyreállítási és ellenállóképességi alapjának (RRF) forrásaihoz, teljesítenie kell az úgynevezett szupermérföldköveket

2026. Április 15. 07:21, szerda | Belföld

Magyar Péter az uniós források feloldásáról egyeztetett telefonon az Európai Bizottság elnökével

Újabb fontos telefonbeszélgetést folytatott Ursula von der Leyennel, az Európai Bizottság elnökével Magyar Péter, a Tisza Párt elnöke, aki erről a Facebook-oldalán számolt be kedden.