Városlista
2025. április 27, vasárnap - Zita

Hírek

2020. December 02. 18:05, szerda | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: police.hu

Öt éve volt ilyen nagy migrációs nyomás a Csongrád-Csanád megyei határszakaszon

Öt éve volt ilyen nagy migrációs nyomás a Csongrád-Csanád megyei határszakaszon

2015 óta nem tapasztaltak a keddihez hasonló migrációs nyomást a Csongrád-Csanád megyei határszakaszon - tájékoztatta a megyei rendőr-főkapitányság sajtóreferense szerdán az MTI-t.

Várkonyi Gergely elmondta: 68 alkalommal tartoztattak föl a rendőrök és katonák egyedül vagy csoportban érkező határsértőket kedden Csongrád-Csanád megyében, a magyar-szerb határ közelében

Szeged, Ásotthalom, Röszke, Kübekháza, Deszk, Újszentiván, Klárafalva és Mórahalom közigazgatási területén, valamint a röszkei autópálya-határátkelőhelyen 24 óra alatt 267 határsértőt tartóztattak föl. Többségük a Tiszától keletre lépett illegálisan magyar területre.

Szerda hajnalban újabb nagyobb csoportok lépték át illegálisan a zöldhatárt, 2 óra után tizenöt, majd 5 óra előtt húsz határsértőt tartoztattak föl Deszk közelében.

A rendőrök őket is visszakísérik az ideiglenes biztonsági határzárhoz.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Április 27. 08:56, vasárnap | Belföld

Megjelenik a kínai Chery autómárka a magyar piacon

Megjelenik a Chery autómárka Magyarországon, a vezérképviseleti feladatokról a Grand Automotive vállalattal kötött megállapodást a kínai Chery Automobile - közölte a magyar társaság az MTI-vel.

2025. Április 27. 08:51, vasárnap | Belföld

Donald Trump Jr: Orbán Viktor és Donald Trump bizalmon alapuló kapcsolata jó alap a gazdasági kapcsolatok erősítésére

Orbán Viktor magyar miniszterelnök és Donald Trump közötti jó személyes viszony, bizalmon alapuló kapcsolata jó alapot szolgálhat a gazdasági kapcsolatok erősítésére

2025. Április 27. 08:50, vasárnap | Belföld

Meteorológia: csaknem 17 Celsius-fokos eltérés volt pénteken az ország kelet és nyugati része között

Csaknem 17 Celsius-fokos különbség volt pénteken az ország keleti és nyugati részeinek csúcshőmérséklete között - közölte a HungaroMet Zrt. a Facebook-oldalán szombaton.

2025. Április 26. 10:08, szombat | Belföld

Az 1000-2000 lakosú települések italüzletei is pályázhatnak a 3 millió forintos támogatásra

Az 1000-2000 lakosú települések italüzletei is pályázhatnak a 3 millió forintos támogatásra