Városlista
2025. szeptember 16, kedd - Edit

Hírek

2017. Február 21. 11:28, kedd | Belföld
Forrás: mti

Országszerte javult a levegő minősége

Országszerte javult a levegő minősége

Keddre országszerte csökkent a légszennyezettség, már csak néhány északkeleti településen kifogásolt a levegő minősége a szálló por miatt.

A múlt héten több helyen szmogriadót is elrendeltek az önkormányzatok a levegő magas szállópor-koncentrációja miatt. Vasárnap Miskolcon és Nyíregyházán még veszélyesnek, hat további településen egészségtelennek minősítette a levegőt az Országos Közegészségügyi Központ (OKK).

Kedden az OKK térképén már egy települést sem soroltak a veszélyes, sem az egészségtelen levegőminőségű települések közé. Vác, Salgótarján, Putnok, Sajószentpéter és Kazincbarcika levegője kifogásolt.

Címkék: levegő, szálló por

Ezek érdekelhetnek még

2025. Szeptember 16. 07:48, kedd | Belföld

Szijjártó Péter: Magyarország minden támadás ellenére felgyorsítja a Paks II. atomerőmű építését

Magyarország minden támadás, minden akadályozási kísérlet ellenére felgyorsítja a paksi bővítést, így a következő évtized elejére működésbe is léphetnek az új atomerőművi blokkok -

2025. Szeptember 16. 07:48, kedd | Belföld

Balatoni Katalin: a magyar oktatásban a diákok óraterhelése nem haladja meg az OECD-átlagot

A magyar oktatásban a diákok óraterhelése nem haladja meg az OECD-átlagot, azonban abban biztosak lehetünk, hogy a tudásuk így is nemzetközi szinten kiemelkedő

2025. Szeptember 16. 07:41, kedd | Belföld

Orbán Viktor szerint a barbarizmus vert gyökeret Svédországban

Barbarizmus vert gyökeret Európa egyik legnagyobb nemzetének hazájában, Svédországban a hagyományos értékek elhagyása, a józan ész mellőzése és a gyenge kormányzás következtében - írta Orbán Viktor az X-en hétfőn.