Hírek
2022. December 15. 19:17, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti
Orbán Viktor: Ideje, hogy lecsapoljuk a mocsarat Brüsszelben!
Ideje, hogy lecsapoljuk a mocsarat itt, Brüsszelben - jelentette ki Orbán Viktor miniszterelnök csütörtökön a Facebook-oldalára feltöltött videóüzenetben.
Orbán Viktor hangsúlyozta, az Európai Unió brüsszeli csúcstalálkozójára rányomta a bélyegét az a tény, hogy "letartóztatták az Európai Parlament baloldali alelnökét korrupciós vádakkal".
A kormányfő azt mondta: mindenki tudta, hogy Brüsszel tele van korrupciós ügyekkel, de "most már olyan szintet ért el a dolog", hogy a rendőröknek is intézkedniük kellett.
A korrupciós botrány megrengette az európai intézményeket, folyamatosak a házkutatások, eurómilliókat foglalnak le a rendőrök, és mindenki azt találgatja, mely brüsszeli politikusok lehetnek még érintettek - jelezte Orbán Viktor.
Hozzátette: sokak szerint a szálak a legmagasabb szintekig is elvezethetnek.
A miniszterelnök közölte: csütörtökön meghallgatták az Európai Parlament elnökét, "felszólítottuk, kezdeményeztük, hogy a brüsszeli korrupciós botrány mély és átfogó kivizsgálása történjen meg".
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 29. 07:31, szerda | Belföld
Magyar Péter: Európa legerősebb korrupció-ellenes intézménye állhat fel
Magyar Péter szerint Európa legerősebb korrupció-ellenes intézménye állhat fel a Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és Vagyonvédelmi Hivatallal.
2026. Július 29. 06:00, szerda | Belföld
OGY - Elfogadta a Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és Vagyonvédelmi Hivatal felállításáról szóló javaslatot a parlament
Elfogadta a Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és Vagyonvédelmi Hivatal (NVVH) felállításáról szóló törvényjavaslatot kedden a parlament. A döntést 143 igen, 47 nem szavazattal hozták meg a képviselők.
2026. Július 28. 18:00, kedd | Belföld
Honvéd Vezérkar főnöke: a Magyar Honvédség tartalékos katonái bizonyították felkészültségüket
2026. Július 28. 14:00, kedd | Belföld
OGY - Megválasztották Sonnevend Pált alkotmánybírónak
A képviselők megválasztották Sonnevend Pált alkotmánybírónak az Országgyűlés hétfői ülésén.
