Városlista
2026. április 30, csütörtök - Katalin, Kitti

Hírek

2013. Augusztus 29. 21:07, csütörtök | Belföld
Forrás: MTI

Nyilvánosságra hozták a pótfelvételi ponthatárait

Nyilvánosságra hozták a pótfelvételi ponthatárait

Nyilvánosságra hozták csütörtök délután a felsőoktatási pótfelvételi ponthatárait a www.felvi.hu oldalon. Ezzel eldőlt, hogy a több mint nyolcezer pótfelvételiző közül hányan kezdhetik meg tanulmányaikat szeptemberben.

A felvi.hu-n olvasható pontszámok szerint a Debreceni Egyetem néprajz szakára és az ELTE szlavisztika szakára 458 pontot kellett elérni. A Kaposvári Egyetem állattenyésztő mérnök szakán és a győri Széchenyi István Egyetem villamosmérnöki szakán 440 pont volt a bekerülési küszöb. A Miskolci Egyetemen történelem szakra jelentkezőknek 455 pontot, a Pannon Egyetem biomérnöki szakán 436 pontot kellett elérniük a jelentkezőknek.
Idén 8131-an adtak be kérelmet a pótfelvételi eljárás során. Közülük 5719-en jelöltek meg alapképzést, 1058-an felsőoktatási szakképzést, 843-an mesterképzést, 511-en pedig osztatlan képzést.
A legtöbben az idei évben is levelező munkarendben szerettek volna továbbtanulni - összesen 3983-an -, a nappali képzést is 3630-an választották.
Az alapképzések közül a legtöbben idén is a gazdálkodási és menedzsment szakot jelölték meg, míg a mesterszakok között az egészségügyi menedzser képzés bizonyult a legnépszerűbbnek. Az idei pótfelvételizők átlagéletkora 27 év. A legfiatalabb felvételiző ezúttal 1996-ban, míg a legidősebb 1941-ben látta meg a napvilágot. Érdekesség továbbá, hogy a pótfelvételizők 53 százaléka nő.
A 2013-as felsőoktatási pótfelvételi eljárás során 43 felsőoktatási intézmény 2.953 képzést hirdetett meg.
A pótfelvételiben meghirdetett szakok esetében – amennyiben a szakot korábban az általános eljárásban is meghirdették – a ponthatár nem lehet alacsonyabb az általános eljárásban, július 24-én nyilvánosságra hozott ponthatároknál. Ha egy képzést kizárólag a pótfelvételi eljárás során hirdettek meg, a ponthatárnak el kell érnie a jogszabályi minimum pontszámot, ami alapképzésen és osztatlan képzésen 240, felsőoktatási szakképzésen 200, mesterképzésen 50 pont.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 30. 11:00, csütörtök | Belföld

Telex - Orbán Viktor: liberális kormányzás és nemzeti ellenzék időszaka kezdődik

A választással a 16 évig tartó nemzeti kormányzás korszaka lezárult, egy új időszak, a liberális kormányzás és a nemzeti ellenzék időszaka kezdődik

2026. Április 30. 11:00, csütörtök | Belföld

Magyar Péter: hasznos és konstruktív megbeszélést folytattam António Costával, az Európai Tanács elnökével

Hasznos és konstruktív megbeszélést folytattam António Costával, az Európai Tanács elnökével - közölte Magyar Péter, a Tisza Párt elnöke, miniszterelnök-jelölt szerdán este a Facebook-oldalán.

2026. Április 30. 07:25, csütörtök | Belföld

Magyar Péter: hamarosan érkeznek az uniós források

Hamarosan érkeznek az európai uniós források Magyarországra - közölte Magyar Péter leendő miniszterelnök, miután egyeztetett Ursula von der Leyennel, az Európai Bizottság elnökével szerdán Brüsszelben.

2026. Április 29. 13:00, szerda | Belföld

Kamatdöntés - Varga Mihály: egyhangúlag döntött a monetáris tanács az alapkamat szinten tartásáról

Egyhangúlag és egyetlen napirendi javaslatként döntött a Magyar Nemzeti Bank (MNB) Monetáris Tanácsa az alapkamat szinten tartásáról