Városlista
2026. március 10, kedd - Ildikó

Hírek

2025. Május 23. 07:31, péntek | Belföld
Forrás: MTI

NGM: a kormány elkötelezett a gazdaság fejlődésének biztosítása és a gyorsforgalmi úthálózat fejlesztése mellett

NGM: a kormány elkötelezett a gazdaság fejlődésének biztosítása és a gyorsforgalmi úthálózat fejlesztése mellett

Magyarország történetének legjelentősebb autópálya-fejlesztése indul el 2025. szeptember 1-jén, amelynek keretében teljeskörűen megújul az M1-es autópálya.

A beruházás a hazai gyorsforgalmi úthálózat hosszú távú, fenntartható fejlesztését szolgálja, és hozzájárul a nemzetgazdaság versenyképességének erősítéséhez. Az elhúzódó háború negatív hatásai ellenére a kormány számára kiemelten fontos a gyorsforgalmi utak koncesszió keretében történő dinamikus fejlesztése és magas színvonalú üzemeltetése - közölte a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) csütörtökön az MTI-vel.

A közlemény szerint 2025. szeptember 1-jén elkezdődik az M1-es autópálya teljeskörű megújítása, amely 80 kilométer hosszan, az M0-ás csomóponttól Győrig terjedően 2×3 sávosra bővül.

Emellett kiépítésre kerül oldalanként egy-egy intelligens leállósáv (ITS), amely a forgalmi helyzettől függően - például baleset, csúcsforgalom vagy munkavégzés idején - forgalmi sávként is használható lesz, ezzel növelve a közlekedésbiztonságot és a forgalom hatékonyságát.

A gyorsforgalmi úthálózat hosszú távú, magas színvonalú és fenntartható üzemeltetése érdekében a kormány a koncessziós szerződés technikai jellegű módosítása mellett döntött.
A változtatás célja az Európai Unió szabályozásának való megfelelés biztosítása, ezért a módosítás kizárólag az eredeti szerződéses feltételek között már szereplő kötelezettségek részletesebb kifejtését tartalmazza, érdemi tartalmi változást nem jelent - hangsúlyozták.

A módosított koncessziós szerződés megalapozza a gyorsforgalmi úthálózat jövőbeli dinamikus sávbővítését, új autópályák megépítését és a közlekedési szolgáltatások magas szintű fenntartását. Mindez hozzájárul Magyarország gazdasági versenyképességének erősítéséhez és hosszú távú fejlődéséhez - áll a közleményben.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Március 10. 07:28, kedd | Belföld

Orbán Viktor: a benzin és a gázolaj esetében is védett árat vezet be a kormány

A benzin és a gázolaj esetében is védett árat vezet be a kormány, az intézkedés éjféltől lép életbe - jelentette be Orbán Viktor hétfőn a Facebookon.

2026. Március 09. 15:00, hétfő | Belföld

Ukrajna a Magyarországon feltartóztatott készpénz- és nemesfémszállítmánya visszaszolgáltatását követeli

Ukrajna a Magyarországon feltartóztatott készpénz- és nemesfémszállítmánya visszaszolgáltatását követeli - közölte vasárnap Andrij Szibiha ukrán külügyminiszter az X-en.

2026. Március 09. 11:00, hétfő | Belföld

Választás 2026 - Toroczkai László: a Mi Hazánk közel van ahhoz, hogy irányítani tudja Magyarországot

A tiszta magyar gondolatot, a magyar igazságot képviselő Mi Hazánk Mozgalom még soha nem volt olyan közel ahhoz, hogy így vagy úgy, de irányítani tudja Magyarországot - hangoztatta a párt elnöke Kaposváron vasárnap.

2026. Március 09. 10:00, hétfő | Belföld

Iráni konfliktus - Szijjártó Péter: 76 utassal a fedélzetén landolt a mai mentesítő járatunk Budapesten

Hetvenhat utassal a fedélzetén landolt \"a mai mentesítő járatunk Budapesten\" - írta Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter vasárnap este a Facebook-oldalán.