Városlista
2026. augusztus 1, szombat - Boglárka

Hírek

2017. Március 23. 05:00, csütörtök | Belföld
Forrás: mti

Nemzetközi projekt indult a Duna vízgyűjtőinek védelmére

Nemzetközi projekt indult a Duna vízgyűjtőinek védelmére

Nemzetközi projekt indult a Duna vízgyűjtő területeinek védelme, valamint a vízkészletek megóvása érdekében - közölte a Herman Ottó Intézet Nonprofit Kft. szerdán az MTI-vel.

A tájékoztatás szerint a 2,6 milliárd euró összköltségű Camaro-D (Cooperating towards Advanced Management Routines for land use impacts on the water regime in the Danube river basin) projekthez a Duna-menti országokból 23 partnerszervezet - köztük több minisztérium, egyetem és kutatóintézet - csatlakozott, a nemzetközi együttműködést a osztrák Szövetségi Mezőgazdasági, Erdészeti, Környezetvédelmi és Vízügyi Minisztérium fogja össze.

A 2019-ig tartó projekttől azt várják, hogy a területhasználati és területkezelési jó gyakorlatok össszegyűjtésével és alkalmazásával javulhat a Duna vízminősége - írták. A partnerszervezetek szakemberei az együttműködés során tanulmányozhatják és elsajátíthatják azokat a technikákat, amelyeket a térség más országai alkalmaznak a vízhez kötődő területhasználatban - áll a közleményben.

Címkék: duna, vízgyűjtő, védelem

Ezek érdekelhetnek még

2026. Augusztus 01. 08:16, szombat | Belföld

Paks - Magyar Péter: évtizedek óta nem látott mértékű energetikai beruházások indulnak

Évtizedek óta nem látott mértékű beruházások indulnak a megújuló energia területén - közölte a paksi atomerőműben tartott pénteki sajtótájékoztatón Magyar Péter miniszerelnök.

2026. Augusztus 01. 08:15, szombat | Belföld

Hőség - Fidesz: a Tisza-kormány nem készült fel az energiakrízisre

2026. Augusztus 01. 07:00, szombat | Belföld

Paks - Magyar Péter: kedden vagy szerdán állítják le a paksi atomerőmű utolsó blokkját

Kedden vagy szerdán lehet olyan alacsony a Duna vízszintje, hogy a paksi atomerőmű utolsó, még üzemelő blokkját is teljesen le kell kapcsolni - mondta Magyar Péter miniszterelnök pénteken Pakson.

2026. Július 31. 15:00, péntek | Belföld

Kétszeresére növelik a horvát-magyar gázvezeték-kapacitást

Megállapodott a horvát Plinacro és a magyar Földgázszállító Zrt. (FGSZ) a horvát-magyar földgáz-összeköttetés kapacitásának növeléséről - közölte csütörtökön a horvát földgázszállító rendszerüzemeltető.