Hírek
2011. Augusztus 21. 07:13, vasárnap |
Külföld
Forrás: HírTV
„Nem úgy tűnik, mintha érdekelné, milyen szörnyűségeket tett”

Továbbra is magánzárkában marad a norvégiai kettős merénylet elkövetője, aki az oslói bíróságon embertelen fogva tartási körülményekre panaszkodott.
Második bírósági meghallgatásán vett részt a norvégiai kettős merénylet elkövetője. Anders Behring Breivik két hónapos előzetes letartóztatásából eredetileg négy hetet töltött volna a többi rabtól elszigetelve, most azonban az oslói törvényszék úgy határozott, hogy ezt a hátralévő négy hétre is meghosszabbítja. A 77 ember haláláért felelős férfi hiába panaszkodott a szerinte embertelen fogva tartási körülmények miatt.
Breivik meghallgatásán csak saját magáról beszélt, a megbánásnak a legkisebb jelét sem mutatta. Sigurd Klomsaet, az áldozatok családjának ügyvédje úgy fogalmazott: „Ez egy nagyon különleges ügy, és egy nagyon különleges személy. Nem úgy tűnik, mintha érdekelné, milyen szörnyűségeket tett az emberekkel.”
Az Utoya szigeti lövöldözés egyik túlélője szerint mindenkinek jobb lenne, ha a merénylő nem kapna több médiafigyelmet, támadásaival ugyanis éppen ezt akarta elérni. A szigeten életét vesztő 69 fiatal családtagjai a merénylet óta először a tömeggyilkosság helyszínén emlékeztek elhunyt szeretteikre. (pr)
hírTV
Ezek érdekelhetnek még
2025. Április 28. 07:53, hétfő | Külföld
Marco Rubio: a béke közelebb van, mint korábban bármikor
Az ukrajnai béke közelebb van, mint korábban bármikor, de még nem érkezett el - hangoztatta Marco Rubio amerikai külügyminiszter vasárnap.
2025. Április 28. 07:49, hétfő | Külföld
Szergej Lavrov: Oroszország készen áll a megállapodásra a háború lezárásáról, de bizonyos elemek \"finomhangolásra\" szorulnak
Oroszország készen áll a megállapodásra az ukrajnai háború lezárásáról, de a megállapodás bizonyos elemei \"finomhangolásra\" szorulnak
2025. Április 25. 07:48, péntek | Külföld
Teljes és feltétel nélküli tűzszünetet sürgetett az ukrán elnök
A béketárgyalások első lépésének teljes és feltétel nélküli tűzszünetnek kell lennie, amit azonban Oroszország jelenleg nem hajlandó elfogadni
2025. Április 25. 07:46, péntek | Külföld
Kreml: kritikusan veszélyes, hogy a hajlandók koalíciója katonákat tervez küldeni Ukrajnába
Elfogadhatatlan és kritikus veszélyt hordoz magában a \"hajlandók koalíciójának\" az az elképzelése, hogy katonai alakulatokat vezényeljen Ukrajnába - jelentette ki Dmitrij Peszkov orosz elnöki szóvivő csütörtökön újságíróknak.