Hírek
2011. November 15. 14:14, kedd |
Belföld
Forrás: OrientPress Hírügynökség
Nem tudott gyorsulni az eurózóna gazdasága
A várakozásoknak megfelelően nem sikerült felgyorsulnia az eurozóna gazdasági bővülésének a negyedévben, már Németországnak és Franciaországnak is nagy küzdelmet jelent a zóna recesszióba süllyedésének megakadályozása.
Az előző három hónaphoz hasonlóan 0,2 százalékos volt a GDP-bővülés a harmadik negyedévben is. Az adat éves szinten is összhangban van a becslésekkel, 1,4 százalékos volt a növekedés az előző év azonos időszakához viszonyítva. A várakozások szerint lassulhat a zóna gazdasága a negyedik negyedévben, az európai vezetőknek nagy küzdelmet jelent a térséget sújtó adósságválság miatti nyugalmatlanság eloszlatása. Mario Draghi EKB-elnök az enyhe recesszió lehetőségére figyelmeztetett.
A zóna legnagyobb gazdaságai ma reggel tették közzé GDP adataikat, mind Franciaország, mind Németország jó adatot mutatott fel a nagyobb fogyasztói kiadásoknak köszönhetően. A német gazdasági növekedés 0,5 százalékkal, míg a francia 0,4 százalékkal gyorsult. A spanyol és a belga növekedés megakadt a harmadik negyedévben, míg a holland és portugál gazdaság zsugorodást mutatott. Portugália - mely adóemelés mellett csökkentette kiadásait, hogy megfeleljen a 78 milliárd eurós nemzetközi segély megkapásához szükséges feltételeknek – közleménye szerint ez volt a negyedik egymást követő negyedév mikor romlott az ország gazdasági teljesítménye.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 29. 12:00, szerda | Belföld
Legyártották az ötvenezredik járművet a BMW debreceni gyárában
Legyártották az ötvenezredik járművet a BMW debreceni gyárában.
2026. Július 29. 07:31, szerda | Belföld
Magyar Péter: Európa legerősebb korrupció-ellenes intézménye állhat fel
Magyar Péter szerint Európa legerősebb korrupció-ellenes intézménye állhat fel a Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és Vagyonvédelmi Hivatallal.
2026. Július 29. 06:00, szerda | Belföld
OGY - Elfogadta a Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és Vagyonvédelmi Hivatal felállításáról szóló javaslatot a parlament
Elfogadta a Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és Vagyonvédelmi Hivatal (NVVH) felállításáról szóló törvényjavaslatot kedden a parlament. A döntést 143 igen, 47 nem szavazattal hozták meg a képviselők.
