Városlista
2026. március 10, kedd - Ildikó

Hírek

2011. Július 28. 07:13, csütörtök | Külföld
Forrás: HírTV

Nem törődtek a túlélők felkutatásával

Nem törődtek a túlélők felkutatásával

A kínai sajtó vasúti- és rendőrségi vezetők felelősségre vonását követeli a hétvégi vasúti tömegszerencsétlenség után. A roncsokat megpróbálták elásni, hogy megakadályozzák az utólagos vizsgálatokat.

Csak a kínai sajtó és az egyre dühösebb internetezők nyomására lett ügy lett a 39 halottat követelő szombati vasúti szerencsétlenségből. Két gyorsvonat rohant egymásnak 160 kilométer per órás sebességgel egy hídon. Két kocsi a folyópartra zuhant. Az üzemeltető feleslegesnek ítélte a baleset kivizsgálását, és elkezdte beásni a roncsokat a földbe. A televíziós felvételek láttán a kormány leállíttatta az esetleges személyi felelősség elfedésének kísérletét.

- Azt az utasítást kaptuk, hogy mégis csomagoljunk be és szállítsunk el 6 kocsit, hogy meg lehessen vizsgálni őket - mondta az egyik munkás.

A sajtó úgy tudja: a vonalon minden vészjelző-berendezést kikapcsoltak, így a két mozdonyvezető nem tudta, hogy ugyanazon a sínpáron haladnak. A szerencsétlenséggel kezdetben a hatóságok se foglalkoztak. Az első egységek két órával a riasztás után indultak csak el a helyszínre, túlélőket nem kerestek, csak az eszméletüknél lévő sérülteket látták el. Az egyik 2 és fél éves kislányt véletlenül találták meg 24 órával később a roncsok között.

- A kislány lábában helyreállt a vérkeringés, valószínűleg nem kell levágni. Ettől függetlenül a sebek nagyon elfertőződtek, mert sokáig nem látták el őket - mondta a kislány orvosa.

A kínai rendőrségnek nehéz hete van. A helyi sajtó feltárt egy másik esetet is. Az egyenruhások azért vertek halálra egy mozgáskorlátozott gyümölcsárust, mert lejárt a termelői igazolványa. (rá)

hírTV

Címkék: kína

Ezek érdekelhetnek még

2026. Március 10. 10:00, kedd | Külföld

Iráni konfliktus - Donald Trump: az iráni katonai konfliktus "nagyon hamar" véget érhet

Donald Trump szerint az iráni katonai konfliktus \"nagyon hamar\" véget érhet - az amerikai elnök Floridában tartott sajtótájékoztatóján értékelte közel-keleti fejleményeket helyi idő szerint hétfőn este.

2026. Március 07. 13:00, szombat | Külföld

Iráni konfliktus - Donald Trump: az amerikai hadiipar megnégyszerezi a különleges osztályú fegyverzet gyártását

Az Egyesült Államok hadiipari vállalatai megnégyszerezik a különleges osztályú fegyverzet gyártását - közölte Donald Trump amerikai elnök, miután a Fehér Házban fogadta a védelmi ipar legnagyobb cégeinek vezetőit pénteken.

2026. Március 07. 08:48, szombat | Külföld

Izraeli Védelmi Erők: 80-nál is több vadászbombázóval támadta Izrael Iránt

Izrael szombaton hajnalban több katonai célpont ellen hajtott végre légicsapást Iránban. A támadás során kulcsfontosságú létesítményeket vettek célba, köztük egy földalatti ballisztikusrakéta-gyárat és egy katonai akadémiát.