Hírek
2017. Február 14. 07:41, kedd |
Külföld
Forrás: mti
Négyen haltak meg a franciaországi lavinaomlásban

Három francia snowboardost, egy család tagjait és kísérőjüket elsodort egy lavina hétfő délelőtt a francia Alpokban, Tignes település közelében, mind a négyen meghaltak - közölték az illetékes hatóságok.
Ez az idei szezon eddigi legsúlyosabb balesete a francia hegyekben.
Az első hírek arról szóltak, hogy kilenc embert sodort el a lavina, öt ember keresése pedig még folyt egész délután. Később azonban a hatóságok azt közölték, hogy a végleges adatok szerint négyen estek a lavina áldozatául, és nem keresnek több ember.
A snowboardosok Tignes közelében, a pályán kívüli területen tartózkodtak, 2100 méteres magasságban, amikor elsodorta őket egy 400 méteres szélességű lavina. A francia áldozatok jól ismerték a síterepet, rendszeresen jártak oda síelni: egy 48 éves apa, 15 éves fia, annak 19 éves féltestvére, valamint az 59 éves kísérjük.
A kezdeti zavar az áldozatok számát illetően abból fakadt a hatóságok szerint, hogy a pályán kívüli snowboardozásra induló családot és kísérőjüket tévedésből kétszer regisztrálták a pálya internetes bázisában.
A hegyi mentőket 11 órakor riasztották a közeli sípályáról, ahol látták a hóomlást.
A mentők délután 1 óráig kiemelték mind a négy holttestet a hó alól.
Hétfőn a lavinaveszélyt 3-asra jelezték az ötös fokozatú skálán a környékbeli sípályák.
Az idei síszezon kezdete óta 13 lavinabaleset történt a francia Alpokban és a Pireneusokban, amelyekben hárman vesztették életüket. A tavalyi 45 hóomlásban 21-en haltak meg.
Fotó: illusztráció
Ezek érdekelhetnek még
2025. Augusztus 02. 08:55, szombat | Külföld
Donald Trump atomtengeralattjárókat vezényelt új pozícióba Dimitrij Medvegyev napokban tett kijelentésére reagálva
Donald Trump amerikai elnök atommeghajtású tengeralattjárókat vezényelt új pozícióba pénteken, reagálásként Dimitrij Medvegyev napokban tett kijelentésére.
2025. Július 31. 07:49, csütörtök | Külföld
Hszi Csin-ping: Kína gazdasága továbbra is komoly kihívásokkal néz szembe
Kína gazdasága továbbra is komoly kockázatokkal és kihívásokkal néz szembe - figyelmeztetett Hszi Csin-ping kínai államfő a Kínai Kommunista Párt legfelső döntéshozó testületének szerdai ülésén Pekingben.
2025. Július 30. 07:33, szerda | Külföld
Fegyveres támadás történt egy New York-i felhőkarcolóban, többen meghaltak
Két biztonsági őr és két irodai alkalmazott halt meg a New York-i felhőkarcolóban hétfő este történt fegyveres támadásban – derül ki az erőszakos cselekménnyel kapcsolatban kedden nyilvánosságra hozott részletekből.
2025. Július 29. 07:45, kedd | Külföld
Parajd - Bevezették a Korond-patak vizét a bánya fölött megépített csőrendszerbe
Bevezették hétfő hajnalban az elárasztott parajdi sóbánya fölött folyó Korond-patak vizét az ebből a célból épített csőrendszerbe, és ezzel végéhez közelednek a bányánál zajló sürgősségi munkálatok