Városlista
2026. július 20, hétfő - Illés

Hírek

2025. Március 13. 07:55, csütörtök | Belföld
Forrás: MTI

NAV: érkeznek az adószámla-értesítők

NAV: érkeznek az adószámla-értesítők

Márciustól folyamatosan küldik az adószámla-értesítőket a magánszemélyeknek és a gazdálkodóknak - közölte a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) szerdán az MTI-vel.

Adószámla-értesítőt csak az kap, akinek ötezer forintnál több tartozása, vagy ezer forintnál több túlfizetése van. Aki tavaly elmulasztott, vagy késve fizetett meg valamilyen kötelezettséget, és emiatt ötezer forintot elérő késedelmi pótléka is van, a pótlékról is kap tájékoztatást - tették hozzá.

Tájékoztatásuk szerint

banki mintát követő működésre áll át a NAV késedelmi pótlék rendszere. Ez azt jelenti, hogy a késedelmi pótlék felszámítása, előírása havonta történik. A NAV márciusban mindenkit értesít, akinek az ötezer forintot eléri a késedelmipótlék-tartozása, azt 2025. március 31-ig kell rendezni, az új elszámolási mód pedig áprilisban indul.
Az elektronikus vagy postai értesítések elején mindenki megtalálja a számára legfontosabb információt: kell-e fizetnie, igényelhet-e vissza - írták.

Hozzátették, hogy az adószámla aktuális állapota bármikor megtekinthető a NAV Ügyfélportálján (ÜPO) vagy a NAV-Mobil alkalmazás Adószámla funkciójában.

A tartozást érdemes minél előbb rendezni, mert az tovább pótlékolódik. A túlfizetésnél fontos odafigyelni az elévülésre, érdemes mielőbb átvezetést vagy kiutalást kérni. Ez legegyszerűbben az ÜPO-n keresztül tehető meg az adószámla lekérdezése után a Túlfizetés rendezése gombbal, külön segédprogram telepítése nélkül, bármilyen okoseszközről, akár mobiltelefonról is rendezhető az adószámla.

Címkék: adószámla, NAV

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 20. 07:38, hétfő | Belföld

Polgár Judit megválasztását javasolja köztársasági elnöknek a tudomány, a kultúra és a sport tizenhat szereplője

A tudomány, a kultúra és a sport tizenhat szereplője levélben fordult Forsthoffer Ágneshez, az Országgyűlés elnökéhez, amelyben Polgár Judit felkérését és megválasztását javasolják köztársasági elnöknek.

2026. Július 19. 15:00, vasárnap | Belföld

Pósfai Gábor: a mielőbbi bérrendezés a legfontosabb feladat a belügyi ágazatban

A mielőbbi bérrendezést nevezte a belügyi ágazatban a legfontosabb feladatnak Pósfai Gábor belügyminiszter szombati Facebook-bejegyzésében.

2026. Július 19. 14:00, vasárnap | Belföld

A Tisza Párt szerint pártpolitikai kötődés nélküli államfőre lenne szükség

A Tisza Párt szerint pártpolitikai kötődés nélküli köztársasági elnökre lenne szükség.