Városlista
2026. június 13, szombat - Antal, Anett

Hírek

2022. Január 18. 08:44, kedd | Belföld
Forrás: MTI/Fotók: MTI/Mészáros János

Napelemparkot és autókat kapott az Ökumenikus Segélyszervezet

Napelemparkot és autókat kapott az Ökumenikus Segélyszervezet

Személygépkocsikat és napelemeket kapott három cégtől az Ökumenikus Segélyszervezet.

A Mol napelemparkkal, a Mercarius Flottakezelő és a Pappas Auto személygépkocsikkal támogatja az Ökumenikus Segélyszervezetet - tájékoztatta a szervezet hétfőn az MTI-t.

A családok szolnoki átmeneti otthonában tartott sajtótájékoztatón adták át a szervezet vállalati partnerei az adományaikat, a Mol Magyarország 8 milliós támogatásával megvalósult, 66 napelempanelt tartalmazó beruházást, valamint a Mercarius Flottakezelő és a Pappas Auto által biztosított négy személyautót - közölték.

A napelempark a jövőben a 40 embernek otthont adó intézmény teljes energiaellátását fedezi, évente több mint egymillió forint rezsiköltséget takarítva meg az intézmény számára. A támogatás 11 elektromos fűtőtest beszerzésére is lehetőséget nyújtott - tették hozzá.

A Mercarius Flottakezelő és a Pappas Auto adománya pedig nemcsak az autók használatát jelenti, hanem teljes körű flottakezelési szolgáltatással is társul - írták.



Az eseményen részt vett Lévai Anikó, az Ökumenikus Segélyszervezet jószolgálati nagykövete, a miniszterelnök felesége, Kállai Mária országgyűlési képviselő, Szalay Ferenc, Szolnok polgármestere, Lehel László, az Ökumenikus Segélyszervezet elnök-igazgatója, Sándorné Pólik Róza, a segélyszervezet szolnoki központjának vezetője, Ratatics Péter, a Mol Magyarország operatív működésért felelős ügyvezető igazgatója, Paizs József, a Pappas Auto ügyvezető igazgatója és Rónai-Horst László, a Mercarius Flottakezelő ügyvezető igazgatója - áll a közleményben.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 13. 09:00, szombat | Belföld

Nemsokára érvényüket vesztik a régi személyi igazolványok

Ezt érdemes észben tartani. 2000 előtt kiállított személyigazolványok 2026. augusztus 3-án lejárnak. A csere ingyenes, de időben érdemes intézni.

2026. Június 13. 08:27, szombat | Belföld

Magyar Péter: megállapodás született Magyarország és Ukrajna között a kárpátaljai magyarságról

Hivatalossá vált a történelmi megállapodás Magyarország és Ukrajna között a kárpátaljai magyarság oktatási, kulturális, nyelvhasználati és politikai jogairól - közölte Magyar Péter miniszterelnök pénteken Facebook-oldalán.

2026. Június 12. 15:00, péntek | Belföld

Ötvenhatan tettek esküt Magyarország hivatalos mentőcsapatánál, a HUNOR-nál

A katasztrófavédelem központi mentőszervezeténél 56-an tettek esküt, miután részt vettek egy háromnapos szimulációs gyakorlaton Hajdúszoboszlón, a Katasztrófavédelmi Kiképző- és Raktárbázison -

2026. Június 12. 12:00, péntek | Belföld

NAV: július 1-től hatályba lép a 3 eurós uniós vámszabály

Július 1-től Magyarországon is érvényesek az új uniós vámszabályok: az EU-n kívüli webáruházból rendelt, 150 euró alatti értékű csomagokban lévő áruféleségek után 3 eurós vámot kell fizetni