Városlista
2025. április 30, szerda - Katalin, Kitti

Hírek

2013. Február 15. 13:02, péntek | Belföld
Forrás: MTI

MSZP: nem lehet külső okokra fogni a visszaesést

MSZP: nem lehet külső okokra fogni a visszaesést

Az MSZP szerint nem lehet külső okokra fogni a gazdaság visszaesését.

Burány Sándor országgyűlési képviselő pénteki sajtótájékoztatóján azt mondta, bár a kormány az Európai Unió válságával igyekszik magyarázni a GDP csökkenését, a magyar gazdaság teljesítménye valójában az egyik legrosszabb az EU-ban.
Szerinte nem stimmel az a kormányzati magyarázat sem, amely a mezőgazdaságot sújtó aszállyal hozza összefüggésbe a bruttó hazai termék visszaesését. Ezt azzal indokolta, hogy 2012-ben az ipari termelés és az építőipar teljesítménye is csökkent.
Az MSZP-s politikus hozzátette: a kormány továbbra is ragaszkodik ahhoz a hazugsághoz, hogy csökken az államadósság, pedig valójában emelkedik. Ráadásul - fűzte hozzá - az államadósság alakulását egyre kevésbé lehet a forintárfolyam gyengeségével magyarázni, mert az adósság egyre nagyobb része forintalapú.
Orbán Viktor miniszterelnök péntek reggeli rádióinterjújában azt mondta, a napokban lezajlott dollárkötvény-kibocsátással eldőlt, hogy Magyarország a Nemzetközi Valutaalap (IMF) nélkül is képes megállni a saját lábán.
Burány Sándor erre úgy reagált, az államháztartást finanszírozni - és ezzel elkerülni az államcsődöt - nem dicsőség, hanem alapvető kormányzati feladat. Ugyanakkor a magyar kötvények hozama kétszerese-háromszorosa a lengyelnek és a szlováknak - mondta, megjegyezve, hogy ezért és a pénzbőség miatt volt hatszoros túljegyzés a dollárkötvényekre.
"Magyarország tehát meg tud ugyan állni a lábán, de drágán" - kommentálta a kormányfő szavait.

Címkék: Pártok-MSZP

Ezek érdekelhetnek még

2025. Április 29. 07:32, kedd | Belföld

Közösen népszerűsíti Magyarországot az Emirates és a Visit Hungary

Közösen népszerűsíti Magyarországot az Emirates és a Visit Hungary a beutazó turizmus fellendítése érdekében - közölték a felek az MTI-vel hétfőn.

2025. Április 29. 07:30, kedd | Belföld

Ukránoktól félti a magyar munkahelyeket Orbán Viktor

Ukrajna európai uniós tagságának kérdése eldönti, hogy milyen lesz a mai fiatalok következő 20 éve, a legaktívabb, legproduktívabb, legígéretesebb két évtizede

2025. Április 28. 07:55, hétfő | Belföld

Túlnyomóan napos, száraz, meleg idő várható a héten

Túlnyomóan napos, száraz, meleg idő várható a jövő héten, de a hét elején még csípősek lehetnek a hajnalok, a hét végén ismét nő a záporok, zivatarok esélye, május első vasárnapjára kissé a hőmérséklet is visszaesik