Hírek
2019. Október 09. 05:00, szerda |
Belföld
Forrás: mti
Megszöktek a javítóintézetből, majd autót loptak fiatalok Zalában
Már többszörösen büntetett 16 és 19 éves fiatal ellen emeltek vádat Zalában, miután megszöktek a nagykanizsai javítóintézetből, autót loptak, illetve buszból és kukásautóból pénzt és üzemanyagot próbáltak lopni
- tájékoztatta a Zala Megyei Főügyészség kedden az MTI-t. Pirger Csaba szóvivő közölte, a 16 éves fiúval szemben korábban a bíróság próbára bocsátást alkalmazott, de újabb bűncselekmények miatt hároméves javítóintézeti nevelésre ítélték, és most is folyik ellene büntetőeljárás. A 19 éves fiatalt a bíróság kétszer közérdekű munka végzésére kötelezte, majd lopás miatt kétéves javítóintézeti nevelésre ítélte.
Tavaly szeptemberben döntöttek úgy, hogy az Emberi Erőforrások Minisztériumához tartozó Debreceni Javítóintézet Nagykanizsai Telephelyéről megszöknek és hazamennek Szombathelyre. A kerítésen keresztül kijutottak az intézet területéről, majd néhány kilométerrel távolabb találtak egy személyautót lehúzott ablakkal, és benne az indítókulccsal.
A kocsival Keszthelyre mentek, ahol a Volán-telepen akartak üzemanyagot lopni. A drótkerítésen átjutva egy autóbusz ablakán át bemásztak a járműbe, felfeszítették a műszerfalon lévő kasszát, de pénzt nem találtak. Ezután egy szemétgyűjtő gépkocsi tanksapkájának fedelét csavarták le, de nem tudtak belőle gázolajat lopni.
A két fiatal a lopott autóban éjszakázott, majd másnap indultak tovább Szombathely felé, Káld után azonban a rendőrök elfogták őket.
A Zalaegerszegi Járási Ügyészség mindkettőjük ellen jármű önkényes elvétele és más bűncselekmények miatt emelt vádat.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 25. 11:00, szerda | Belföld
Kamatdöntés - A monetáris tanács 25 bázisponttal csökkentette az alapkamatot
A Magyar Nemzeti Bank (MNB) Monetáris Tanácsa 25 bázisponttal 6,25 százalékra csökkentette a jegybanki alapkamatot, és a kamatfolyosó két szélét is ilyen mértékben vitte lejjebb - jelentette be a jegybank kedden.
2026. Február 25. 09:07, szerda | Belföld
Február 26-án indulhat újra a kőolajszállítás
2026. Február 25. 09:00, szerda | Belföld
A Medián szerint nyílik az olló a két nagy párt között
Jelentős előnyt mér a Tisza Pártnak a Fidesz–KDNP-vel szemben a Medián legfrissebb közvélemény-kutatása – számolt be róla a HVG.
