Hírek
2016. Október 29. 00:00, szombat |
Belföld
Forrás: mti
Második világháborús bombát találtak a budai Várban
Második világháborús bombát találtak a budai Várban, a karmelita kolostor felújításánál. A környék egy részét lezárják - tájékoztatta Kürti Dezső, a Magyar Honvédség tűzszerész ezredének parancsnokhelyettese az MTI-t.
Kürti Dezső elmondta: az építkezésen egy szovjet rombolóbombát találtak, amelynek gyújtószerkezetét ki kell szerelni. Ez harminc lakást, egy gyógyszertárat, egy pénzváltót és egy cukrászdát érint. Lezárják a területet a Hunyadi János úti sorompónál, a várfal alatti két sétányt és részben a Szent György teret is.
A rendőrség megkezdte a terület lezárását.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 21. 07:21, szerda | Belföld
Orbán Viktor: amíg Magyarországon nemzeti kormány van, a Mercosur-megállapodást sohasem hagyjuk jóvá
Amíg nemzeti kormány van Magyarországon, addig a Mercosur-megállapodást sohasem hagyjuk jóvá - mondta Orbán Viktor miniszterelnök kedden a Facebookon közzétett videójában.
2026. Január 21. 07:19, szerda | Belföld
Magyar Péter: a Tisza Párt tiltakozik a Mercosur szabadkereskedelmi egyezmény aláírása ellen
Tiltakozik a Tisza Párt a Mercosur szabadkereskedelmi egyezmény aláírása ellen - közölte a párt vezetője strasbourgi sajtótájékoztatóján kedden, amelyet a közösségi oldalán közvetített.
2026. Január 20. 07:12, kedd | Belföld
MÁV-csoport: 13 százalékot meghaladó keresetnövekedés az idén
A kiegészítő bérfejlesztéssel a MÁV-csoport dolgozóinak alapbére 9,6 százalékkal nő, az összes emelést és juttatást beleszámolva 13 százalékkal kereshetnek többet az idén
