Hírek
2021. Augusztus 03. 06:00, kedd |
Belföld
Forrás: mti
Már több mint félmillión töltötték ki a nemzeti konzultációs kérdőíveket
A nemzeti konzultációs kérdőívet eddig 547 496-an töltötték ki - közölte a kormányszóvivő hétfőn a Facebook-oldalán.
Szentkirályi Alexandra azt mondta: a nemzeti konzultáció célja, hogy a magyarok közösen döntsenek arról, milyen irányt vegyen az életük a koronavírus-járvány után.
Fontosnak nevezte a közös döntést a járvány utáni életről, a minimálbér-emelésről, a környezetvédelemről, a migrációról, a családiadó-visszatérítésről vagy éppen a gyermekvédelmi törvényről. Hiszen nem mindegy - tette hozzá -, hogy például a környezetkárosítást a magyar családok vagy a szennyeződésért felelős nagyvállalatok fizetik meg.
Szentkirályi Alexandra úgy fogalmazott: a konzultáció jó lehetőség, hogy véleményt mondjunk a minket érintő kérdésekről. Azt kérte, hogy aki eddig nem küldte vissza a kérdőívet, éljen ezzel a lehetőséggel.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 30. 11:00, csütörtök | Belföld
Telex - Orbán Viktor: liberális kormányzás és nemzeti ellenzék időszaka kezdődik
A választással a 16 évig tartó nemzeti kormányzás korszaka lezárult, egy új időszak, a liberális kormányzás és a nemzeti ellenzék időszaka kezdődik
2026. Április 30. 11:00, csütörtök | Belföld
Magyar Péter: hasznos és konstruktív megbeszélést folytattam António Costával, az Európai Tanács elnökével
Hasznos és konstruktív megbeszélést folytattam António Costával, az Európai Tanács elnökével - közölte Magyar Péter, a Tisza Párt elnöke, miniszterelnök-jelölt szerdán este a Facebook-oldalán.
2026. Április 30. 07:25, csütörtök | Belföld
Magyar Péter: hamarosan érkeznek az uniós források
Hamarosan érkeznek az európai uniós források Magyarországra - közölte Magyar Péter leendő miniszterelnök, miután egyeztetett Ursula von der Leyennel, az Európai Bizottság elnökével szerdán Brüsszelben.
2026. Április 29. 13:00, szerda | Belföld
Kamatdöntés - Varga Mihály: egyhangúlag döntött a monetáris tanács az alapkamat szinten tartásáról
Egyhangúlag és egyetlen napirendi javaslatként döntött a Magyar Nemzeti Bank (MNB) Monetáris Tanácsa az alapkamat szinten tartásáról
