Hírek
2011. November 18. 07:06, péntek |
Belföld
Forrás: mno.hu
Már a hét végén megszülethet az új adósmentő csomag
A devizahitelesek forintgyengülésből származó megemelkedett költségeinek egy részét átvállalnák a bankok – értesült a Magyar Nemzet.
Akár már a hét végén megszülethet az az új adósmentő csomag, amely a korábban bevezetett árfolyamrögzítés módosított változata lenne.
A konstrukció lényege, hogy a csatlakozó ügyfeleknek 180 forintos frank- és 250 forintos euróárfolyamnak megfelelő törlesztőrészletet kell fizetniük 2014 végéig, a piaci és a fix árfolyam különbségéből fakadó eltérést pedig szintén egy gyűjtőszámlán tartaná nyilván a bank. Újdonság, hogy a fix árfolyam miatt felhalmozódó tartozásnak csupán egy részét kellene visszafizetnie 2015-tõl az adósoknak, bizonyos hányadát pedig a pénzintézet vállalná át.
A program végeztével ezzel a megoldással nem nőne meg jelentősen az ügyfelek törlesztőrészlete, és az is egy lehetséges opció, hogy a gyűjtőszámlán felhalmozódott tartozásra nem számolnának kamatot a pénzintézetek.
Erre nagy valószínűséggel azért lenne mód, mert az állam kamattámogatással, esetleg garanciával támogatná meg a gyűjtőszámlán lévő tartozást.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Augusztus 01. 08:16, szombat | Belföld
Paks - Magyar Péter: évtizedek óta nem látott mértékű energetikai beruházások indulnak
Évtizedek óta nem látott mértékű beruházások indulnak a megújuló energia területén - közölte a paksi atomerőműben tartott pénteki sajtótájékoztatón Magyar Péter miniszerelnök.
2026. Augusztus 01. 08:15, szombat | Belföld
Hőség - Fidesz: a Tisza-kormány nem készült fel az energiakrízisre
2026. Augusztus 01. 07:00, szombat | Belföld
Paks - Magyar Péter: kedden vagy szerdán állítják le a paksi atomerőmű utolsó blokkját
Kedden vagy szerdán lehet olyan alacsony a Duna vízszintje, hogy a paksi atomerőmű utolsó, még üzemelő blokkját is teljesen le kell kapcsolni - mondta Magyar Péter miniszterelnök pénteken Pakson.
2026. Július 31. 15:00, péntek | Belföld
Kétszeresére növelik a horvát-magyar gázvezeték-kapacitást
Megállapodott a horvát Plinacro és a magyar Földgázszállító Zrt. (FGSZ) a horvát-magyar földgáz-összeköttetés kapacitásának növeléséről - közölte csütörtökön a horvát földgázszállító rendszerüzemeltető.
