Városlista
2025. október 18, szombat - Lukács

Hírek

2018. December 16. 05:01, vasárnap | Belföld
Forrás: mti

Letartóztatták a négyéves kislánya megerőszakolásával gyanúsított férfit

Letartóztatták a négyéves kislánya megerőszakolásával gyanúsított férfit

A bíróság elrendelte letartóztatását annak a férfinak, aki 4 éves kislánya megerőszakolásával gyanúsítanak - írta a törvényszék szombaton honlapján.

A rendőrség szerdán közölte, hogy egy ceglédi négyéves kislány sérelmére elkövetett szexuális erőszak gyanúja miatt október 7-én indult nyomozás ismeretlen tettes ellen.

A Pest megyei nyomozók az üggyel összefüggésben gyanúsítottként hallgatták ki és őrizetbe vették a kislány 36 éves apját.

A törvényszék közleményben azt írták: megalapozott gyanú merült fel, hogy a gyanúsított október 7-én, a nevelése alatt álló kiskorú gyermekével "szexuális cselekményt végzett".

A megalapozott gyanú tárgyát képező kiemelkedő tárgyi súlyú bűncselekmény jellegéből adódóan, illetve a középmértékes büntetéskiszabási szabályokra, valamint a terhelt külföldi kötődésére figyelemmel feltehető, hogy a gyanúsított szabadlábon hagyása esetén a büntetőeljárásban elérhetetlenné válna, így különösen megszökne, elrejtőzne, a bizonyítás eredményességét a tanúk befolyásolásával veszélyeztetné.

Az ügyben a nyomozás jelenleg folyamatban van.

A bíróság arra jutott, hogy a kényszerintézkedéssel elérni kívánt cél a bűncselekmény jellegére, a nyomozás állására és érdekeire, valamint a terhelt és a büntetőeljárásban részt vevő más személyek viszonyára figyelemmel a letartóztatásnál enyhébb kényszerintézkedés (így távoltartás vagy bűnügyi felügyelet) alkalmazásával nem biztosítható.

Mindezeket figyelembe véve a Budakörnyéki Járásbíróság nyomozási bírója elrendelte a férfi letartóztatását, a kényszerintézkedés az elsőfokú bíróság tárgyalás előkészítése során hozott határozatáig, de legfeljebb egy hónapi időtartamra január 14-ig tart.

A döntés ellen a gyanúsított és védője elsődlegesen szabadlábra helyezés, másodlagosan a bűnügyi felügyelet miatt (vállalná nyomkövető technikai eszköz viselését) fellebbezést jelentett be, a végzés nem vált véglegessé, de végrehajtható - olvasható a közleményben.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Október 18. 08:08, szombat | Belföld

KSH: a bruttó átlagkereset 683 300 forint volt, 8,7 százalékkal haladta meg az egy évvel korábbit

A bruttó mediánkereset 563 400 forint volt.

2025. Október 18. 08:06, szombat | Belföld

Orbán Viktor: nem is nagyon volt más lehetőség, mint hogy Budapesten tartsák az amerikai-orosz találkozót

Nem is nagyon volt más lehetőség, mint hogy Budapesten tartsák az amerikai-orosz találkozót

2025. Október 18. 08:06, szombat | Belföld

Budapesti békecsúcs - Donald Trump: Magyarország biztonságos ország

Magyarország biztonságos ország, és Orbán Viktor miniszterelnök tevékenységének köszönhetően nincsenek olyan problémái, mint más államoknak