Városlista
2025. október 31, péntek - Farkas

Hírek

2017. Március 31. 07:29, péntek | Külföld
Forrás: mti

Letartóztatták a dél-koreai elnököt

Letartóztatták a dél-koreai elnököt

Letartóztatták a korrupciós botrányba keveredett Pak Gun Hje dél-koreai elnököt helyi idő szerint péntek reggel - jelentették hírügynökségek.

A szöuli központi kerületi bíróság előzőleg óváhagyta a letartóztatási parancsot az egyebek mellett vesztegetéssel, hatalommal való visszaéléssel és államtitoksértéssel gyanúsított 65 éves politikus ellen. Pak legfeljebb 20 napig maradhat börtönben a hivatalos vádemelésig.

Pak Dél-Korea első olyan demokratikusan választott elnöke, akit a parlament elmozdított hivatalából. Tíz évnél is hosszabb börtönbüntetéssel sújthatják, ha bebizonyosodik, hogy kenőpénzeket fogadott el nagyvállalatok vezetőitől.

A bíróság döntésére azt követően került sor, hogy az előző nap több órán keresztül hallgatták ki a menesztett elnököt.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Október 31. 08:08, péntek | Külföld

Donald Trump: több témában megállapodtak Hszi Csin-pinggel

2025. Október 31. 08:04, péntek | Külföld

J.D. Vance: a nukleáris arzenál működőképességének fenntartása is indokolja a tesztek újraindítását

Az amerikai nukleáris arzenál működőképességének fenntartása is indokolja a tesztek újraindítását - jelentette ki J. D. Vance alelnök csütörtökön megerősítve Donald Trump amerikai elnök szándékát.

2025. Október 27. 07:47, hétfő | Külföld

Ukrajnai háború - Kreml: kemény lesz a válasz, ha nagy hatótávolságú fegyverekkel támadják Oroszországot

Kemény választ fog adni az orosz hadsereg, ha Oroszország belsejét nagy hatótávolságú fegyverekkel támadják