Városlista
2026. július 29, szerda - Márta

Hírek

2022. Március 28. 19:18, hétfő | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Lányokat futtató élettársak ellen emeltek vádat Budapesten

Lányokat futtató élettársak ellen emeltek vádat Budapesten

Egy férfi és egy nő fiatal nőket dolgoztatott prostituáltként, az élettársakra az ügyészség fegyházbüntetés kiszabását indítványozza.

A Fővárosi Főügyészség hétfői, az MTI-hez eljuttatott közleményében azt írta, hogy a 34 éves nő és a 51 éves férfi - 2017 és 2019 között kizsákmányolt és üzletszerűen prostituáltként foglalkoztatott jellemzően kiszolgáltatott helyzetben lévő, fiatal vidéki nőket Budapesten.

A pár három lányt dolgoztatott, egyet pedig megkísérelt rávenni a munkára, neki azonban sikerült azt visszautasítania - tették hozzá.

A szexuális szolgáltatások hirdetéseit a nő kezelte, ő tartotta a kapcsolatot az ügyfelekkel telefonon, és a férfival együtt, aki fuvarozta a lányokat, beszedte a bevételt.

A sértetteknek a prostitúcióból befolyt jövedelmük jelentős, olykor 40-50 százalékban meghatározott részét le kellett adniuk a vádlottaknak.

A vonakodó sértetteket a vádlottak megfenyegették.

Két sértett 2019 októberében elhatározta, hogy megszökik. A női vádlott azonban utánuk küldött egy másik lányt, aki próbálta az elutazásukat megakadályozni és a pénzüket elkérni. A küldönc kihangosította a telefonját, amelyen keresztül a női vádlott fenyegetőzött. A kialakuló hangos veszekedés miatt a vasutasok kihívták a rendőröket, akik a lányokat meghallgatták, majd a női vádlottat még aznap el is fogták.

A Fővárosi Főügyészség az élettársakat többrendbeli, kizsákmányolás céljából, fenyegetéssel és üzletszerűen, részben személyi szabadságától megfosztott, egy esetben kiskorú sértett sérelmére erőszakkal elkövetett emberkereskedelem bűntettével vádolja. A főügyészség letöltendő fegyházbüntetést és vagyonelkobzást indítványozott a vádiratban.

A vádlottak bűnügyi felügyelet alatt állnak - írták.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 29. 14:00, szerda | Belföld

Kapitány István: biztonságban van Magyarország energiaellátása a paksi erőmű teljesítménycsökkentése ellenére is

Biztonságban van Magyarország energiaellátása - írta a gazdasági és energetikai miniszter Facebook-oldalán kedden, azt követően, hogy a Duna alacsony vízállása miatt csökkentették a paksi atomerőmű teljesítményét.

2026. Július 29. 12:00, szerda | Belföld

Legyártották az ötvenezredik járművet a BMW debreceni gyárában

Legyártották az ötvenezredik járművet a BMW debreceni gyárában.

2026. Július 29. 07:31, szerda | Belföld

Magyar Péter: Európa legerősebb korrupció-ellenes intézménye állhat fel

Magyar Péter szerint Európa legerősebb korrupció-ellenes intézménye állhat fel a Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és Vagyonvédelmi Hivatallal.

2026. Július 29. 06:00, szerda | Belföld

OGY - Elfogadta a Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és Vagyonvédelmi Hivatal felállításáról szóló javaslatot a parlament

Elfogadta a Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és Vagyonvédelmi Hivatal (NVVH) felállításáról szóló törvényjavaslatot kedden a parlament. A döntést 143 igen, 47 nem szavazattal hozták meg a képviselők.