Városlista
2026. április 10, péntek - Zsolt

Hírek

2013. Június 03. 12:55, hétfő | Külföld
Forrás: MTI

Külföldi sajtó Magyarországról - Svájci lap a túlzottdeficit-eljárás megszüntetéséről

Külföldi sajtó Magyarországról - Svájci lap a túlzottdeficit-eljárás megszüntetéséről

A Magyarországgal szembeni uniós túlzottdeficit-eljárás megszüntetéséről írt a Neue Zürcher Zeitung című svájci lap hétfőn.

A kormány konszolidációs törekvéseit ismeri el az Európai Bizottság, amikor a Magyarországgal szembeni túlzottdeficit-eljárás megszüntetését javasolta a pénzügyminiszterek tanácsának, de ez csak óvatos optimizmusra ad okot - írta a Neue Zürcher Zeitung tudósítója, Meret Baumann.
A liberális-konzervatív svájci lap kiemelte, hogy a költségvetési hiány, illetve az államadósság a három, illetve a nyolcvan százalékos GDP-arányos határ alá csökkent, és a bizottság előrejelzései szerint 2013-14-ben is alatta marad ezeknek az értékeknek.
Optimistán hangzik az is, hogy az EU-n belül a magyar GDP nőtt a legjobban az első negyedévben. Aggodalomra ad ugyanakkor okot a lap szerint a hiányzó befektetési kedv, ami a magyar gazdaságpolitikával szembeni bizalmatlanság kifejeződése - írta a lap.
Az EU ajánlásaiban nem csak azt teszi szóvá, hogy a konszolidációs lépések a bevételi oldalra összpontosítanak, ami kérdéseket vet fel a fenntarthatóságukat illetően, de bírálja az ágazati különadót is - olvasható a cikkben.
http://www.nzz.ch/aktuell/wirtschaft/wirtschaftsnachrichten/nur-verhaltener-optimismus-in-ungarn-1.18090986
A tudósító egy külön jegyzetében úgy fogalmaz, hogy a túlzottdeficit-eljárás megszüntetése siker Orbán Viktor számára, amivel ő "szerénytelenül dicsekszik is".
Félő, hogy a kormányfő elbizakodottá válik, hiszen bejelentette, hogy kilenc százalékára csökkentené a személyi jövedelemadót. Ez jól hangzik az egy év múlva a szavazóurnákhoz járuló választók fülében. Ugyanakkor "ez éppen az a téves adópolitika, amely megrongálta a magyar gazdasággal szembeni bizalmat" - írta Meret Baumann.
http://www.nzz.ch/aktuell/wirtschaft/reflexe/orban-zaubert-neue-einnahmequelle-aus-dem-hut-1.18090998

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 09. 09:00, csütörtök | Külföld

Iráni konfliktus - Donald Trump 50 százalékos büntetővámot jelentett be az Iránnak fegyvereket szállító országokra

Donald Trump amerikai elnök azonnali hatállyal 50 százalékos büntetővámot jelentett be az Iránnak fegyvereket szállító országokra szerdán, miközben vám- és szankciókönnyítést ígért Irán számára.

2026. Április 07. 15:00, kedd | Külföld

Iráni konfliktus - Donald Trump: Irán vezetői úgy tűnik, megegyezési szándékkal tárgyalnak az Egyesült Államokkal

Úgy tűnik, Irán vezetői megegyezési szándékkal vesznek részt az Egyesült Államokkal zajló tárgyalási folyamatban – közölte hétfőn Donald Trump amerikai elnök.

2026. Április 05. 11:00, vasárnap | Külföld

Iráni konfliktus - Donald Trump: a pokol fog Iránra szabadulni, ha nem köt megállapodást

Donald Trump szerint a \"pokol fog Iránra szabadulni\", amennyiben két napon belül nem köt megállapodást - az amerikai elnök internetes bejegyzésben szombaton adott ismételt ultimátumot a teheráni vezetésnek.

2026. Április 04. 16:00, szombat | Külföld

Az amerikai kormány rekordösszegű, 1500 milliárd dolláros védelmi költségvetést tervez 2027-re

A washingtoni Fehér Ház 1500 milliárd dolláros védelmi költségvetést javasol az Egyesült Államok számára 2027-re - derül ki az elnöki hivatal által pénteken kiadott tervezetből.