Hírek
2022. Szeptember 30. 13:26, péntek |
Külföld
Forrás: mti
Kreml: az új területeket érő csapásokat agressziónak fogják tekinteni
Oroszország agressziónak fogja tekinteni az \"új területeire\" mért ukrán katonai csapásokat - jelentette ki Dmitrij Peszkov orosz elnöki szóvivő pénteken újságíróknak nyilatkozva.
"Sehogy másként nem is lehet" - mondta a Kreml szóvivője arra a kérdésre válaszolva, hogy az Ukrajnától újonnan elcsatolt területek elleni ukrán támadásokat Oroszország maga ellen irányuló agresszióként fogja-e értelmezni.
Vlagyimir Putyin orosz elnök a tervek szerint pénteken, közép-európai idő szerint 14 órakor írja majd alá a Kremlben négy ukrajnai régiónak - a szakadár Donyecki és Luhanszki Népköztársaságnak, valamint a teljesen, illetve részben megszállt Herszon és Zaporizzsja megyének - az Oroszországi Föderációba felvételéről szóló szerződéseket a területek Moszkva-barát vezetőivel.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 16. 11:00, kedd | Külföld
Kallas: az amerikai-iráni megállapodás első lépés a Hormuzi-szoros megnyitása felé
Az Európai Unió üdvözli az Egyesült Államok és Irán között bejelentett megállapodást, amely első lépést jelenthet a Hormuzi-szoros megnyitása és a közel-keleti konfliktus lezárása felé
2026. Június 15. 16:00, hétfő | Külföld
Német nagykövet: Németország Európa legerősebb hagyományos hadseregét építi
Németország Európa legerősebb hagyományos hadseregét építi, és \"jóval\" a 2035-ös határidő előtt teljesíti a GDP 5 százalékát kitevő védelmi kiadásokra vonatkozó NATO-elvárást
2026. Június 15. 11:00, hétfő | Külföld
Ukrajnai háború - Kreml: Trump közölte Putyinnal, hogy a harcok beszüntetése érdekében kész hatni az EU-ra és Kijevre
Donald Trump amerikai elnök közölte orosz hivatali partnerével, hogy a harcok beszüntetése érdekében kész befolyást gyakorolni mind az európai országokra, mind Ukrajnára
2026. Június 14. 12:00, vasárnap | Külföld
Iráni konfliktus - Donald Trump szerint vasárnap aláírják a megállapodást Iránnal
Donald Trump amerikai elnök szerint vasárnapra tervezik az Egyesült Államok és Irán közötti megállapodás aláírását. Irán ezt egyelőre nem erősítette meg.
