Városlista
2025. szeptember 3, szerda - Hilda

Hírek

2025. Március 23. 09:27, vasárnap | Belföld
Forrás: MTI

Kocsis Máté: talán az lenne a legjobb, ha egyáltalán nem lehetne külföldről finanszírozni médiát

Kocsis Máté: talán az lenne a legjobb, ha egyáltalán nem lehetne külföldről finanszírozni médiát

A Fidesz frakcióvezetője szerint a USAID-botrány csak a jéghegy csúcsa, talán az lenne a legjobb, ha egyáltalán nem lehetne külföldről finanszírozni médiát, és ideje lenne ezt a szabályt is meghozni.

Kocsis Máté szombat délelőtt a Facebook-oldalán azt írta: egyre több tény derül ki arról a nemzetközi korrupciós hálózatról, amely Magyarországon is pénzért vásárolt politikusokat, újságírókat, aktivistákat és médiafelületeket.

Hozzátette, az új amerikai kormány által kiborított USAID-botrány csak a jéghegy csúcsa, ezer és ezer csatornán keresztül finanszírozták az adófizetők pénzéből a szélsőséges liberális ideológiát terjesztőket, és azokat, akik kormányellenes tevékenységet végeztek.

"Ne szépítsük: külföldi pénzből érvényesítették itthon más államok politikai és ideológiai érdekeit, illetve külföldi pénzből befolyásolták a közvéleményt vállalatok és tőkéscsoportok gazdasági érdekei mentén"
- fogalmazott Kocsis Máté.

Közölte: durva beavatkozások ezek Magyarország belügyeibe, ezért talán az lenne a legjobb, ha egyáltalán nem lehetne külföldről finanszírozni médiát. "Ideje lenne ezt a szabályt is meghozni" - zárul a kormánypárti politikus bejegyzése.

Címkék: kocsis máté

Ezek érdekelhetnek még

2025. Szeptember 03. 07:18, szerda | Belföld

Panyi Miklós: több ezer ügyfél jelentkezett egy nap alatt a fix 3 százalékos hitelre

A fix 3 százalékos hitel iránti érdeklődés óriási, a bankoknál egy nap alatt több ezer ügyfél jelentkezett - közölte a Miniszterelnökség parlamenti és stratégiai államtitkára kedden a Facebook-oldalán.

2025. Szeptember 02. 07:15, kedd | Belföld

Szijjártó Péter: 2027 végéig elkészül a magyar-szerb kőolajvezeték magyarországi szakasza

Egész biztosan elkészül 2027 végéig a magyar-szerb kőolajvezeték magyarországi szakasza, ami komoly előrelépést jelent majd hazánk és az egész térség energiabiztonságának szempontjából -

2025. Szeptember 02. 07:07, kedd | Belföld

Lázár János: visszafordíthatatlanul a megújulás útjára lépett a MÁV-Volán csoport

A MÁV és a Volán összevonásával visszafordíthatatlanul a megújulás útjára lépett a vállalatcsoport.

2025. Szeptember 01. 07:58, hétfő | Belföld

Változékony idő várható szeptember első hetében