Hírek
2020. December 01. 07:02, kedd |
Külföld
Forrás: Lucie Szymanowska, az MTI tudósítója jelenti - illusztráció: pixabay
Kezd felülkerekedni a járványon Lengyelország
Lengyelország kezd felülkerekedni a koronavírus-járványon, a foganatosított intézkedések a várt hatást hozzák, csökken a fertőzések száma - jelentette ki hétfőn Mateusz Morawiecki lengyel kormányfő.
Facebook-oldalán a miniszterelnök jó információnak minősítette, hogy a hétfői statisztikák megerősítették a fertőzöttségi adatok csökkenését.
Az egészségügyi tárca szerint hétfőre 5733 új fertőzést mutattak ki, amely a legalacsonyabb esetszám október 13. óta. Egyúttal kevesebb vírustesztet is végeztek az előző napokhoz képest. Múlt hét közepétől 15 ezer körül volt az újonnan azonosított fertőzések napi növekménye.
Napok óta a legalacsonyabb volt a hétfőn közölt halálozási adat is - 121 beteg hunyt el, közülük kifejezetten a Covid-19 miatt 21-en, a többieknél a koronavírus okozta betegség és más kórok együttes meglétét jelölték meg a halál okaként. A kórházakban továbbra is viszonylag sok, több mint 21 ezer vírusfertőzöttet kezelnek, közülük 2118-an szorulnak lélegeztetőgépre.
Morawiecki úgy értékelte bejegyzésében: a járványügyi intézkedések "a várt hatást hozták". Egyúttal azt kérte, hogy a vakcina megérkezéséig a lengyelek tartsák be az alapvető járványügyi szabályokat, viseljék a szájmaszkot, fertőtlenítsék kezüket, s ügyeljenek a szükséges távolságtartásra.
Lengyelországban november elején új korlátozásokat vezettek be a szórakoztatóipar, a kereskedelem és a vendéglátás területén, emellett digitális oktatást rendeltek el minden iskolában az év végéig. Bár a bevásárlóközpontok szombaton újranyithattak, az éttermek, az edzőtermek, a mozik és a színházak még legalább december 27-ig nem fogadhatnak vendéget.
Adam Niedzielski egészségügyi miniszter hétfőn bejelentette: a karácsonyi ünnepek után a kormány további járványügyi lépésekről dönt.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 23. 16:00, hétfő | Külföld
Gyorsuló tengerszint-emelkedés fenyegeti Dubrovnik óvárosát
A tengerszint emelkedése az egyik legsúlyosabb, a klímaváltozással összefüggő kihívás lehet a kulturális örökség védelmében a következő évtizedekben Dubrovnikban
2026. Február 23. 11:00, hétfő | Külföld
Robert Fico hétfőn leállíttatja az Ukrajnába irányuló áramkivitelt
A szlovák miniszterelnök hétfőn meglátogatja a szlovák áramszállító vállalatot (SEPS), és felkéri, hogy állítsák le az Ukrajnába irányuló vészhelyzeti áramszállítást.
2026. Február 23. 10:00, hétfő | Külföld
Lelőttek egy fegyveres behatolót Donald Trump floridai otthonának őrzött területén
Az amerikai titkosszolgálat és a helyi rendőrség emberei lelőttek egy férfit, aki vasárnap hajnalban fegyverrel megpróbált behatolni Donald Trump elnök floridai rezidenciájának őrzött területére.
2026. Február 22. 13:00, vasárnap | Külföld
Az amerikai elnök 10-ről 15 százalékra emeli a globális vámtarifát
Az amerikai elnök közölte szombaton, hogy az előző nap bejelentett 10-ről 15 százalékra emeli az új globális vámtételt.
