Városlista
2025. április 27, vasárnap - Zita

Hírek

2013. Május 11. 05:00, szombat | Belföld
Forrás: mno.hu

Kevesebb autót, de több pénzt akar a Ferrari

Kevesebb autót, de több pénzt akar a Ferrari

A tavalyi év a Ferrari történelmének legnagyobb darabszámú eladását hozta. Az olasz márka célja azonban nem a tömegek megfogása, így legújabb interjújában a márkafőnök más utat jelölt ki a nyereségesség fokozására. Luca di Montezemolo a napokban beszélt a tervekről.

Már idén is kevesebb kocsit kívánnak eladni, mint a 7318 eladást produkáló tavalyi esztendőben, viszont összességében többet szeretnének keresni rajtuk. Így megőrizhető marad a márka exkluzivitása, amelyért a vásárlók hajlandók a busásabb árat megfizetni. „A Ferrarival egy álmot vásárolnak ügyfeleink, akiket biztosítani kell afelől, hogy ezt az álmot megőrizzük” – mondta Montezemolo.

„Ennek megfelelően lelassítjuk a gyártást. Az elmúlt évek növekedését a feltörekvő piacok hozták. Alapvető célunk az exkluzivitás megőrzése. Kevesebbet gyártunk, megőrizve a gépkocsik piacra jutásának eddigi iramát, ezzel megőrizve a használt modelljeink értékét is.” Hogy mik a konkrét célok? Montezemolo elmondása szerint 2013-ban kevesebb mint 7000 új autó kulcsától válnak meg, amelyhez még jön a LaFerrari 499-es darabszáma, vagyis lényegi csökkentést nem terveznek, a cél inkább csak a status quo fenntartása. A Ferrari vezére a jövőbeli tervekről is beszélt. „Ha valaki négyajtós szedánt vagy SUV-t keres, a Maseratinál megtalálja. Nem fogunk eltérni a jelenlegi csapásiránytól.” Állítása jogos, a Maserati ugyanis a termékportfólió erőteljes bővítésébe kezdett, még jobban felkészülve arra, hogy magához vonzza a Ferrarinál többre, ám mégis kevesebbre vágyó vásárlókat.


Címkék: ferrari

Ezek érdekelhetnek még

2025. Április 27. 08:56, vasárnap | Belföld

Megjelenik a kínai Chery autómárka a magyar piacon

Megjelenik a Chery autómárka Magyarországon, a vezérképviseleti feladatokról a Grand Automotive vállalattal kötött megállapodást a kínai Chery Automobile - közölte a magyar társaság az MTI-vel.

2025. Április 27. 08:51, vasárnap | Belföld

Donald Trump Jr: Orbán Viktor és Donald Trump bizalmon alapuló kapcsolata jó alap a gazdasági kapcsolatok erősítésére

Orbán Viktor magyar miniszterelnök és Donald Trump közötti jó személyes viszony, bizalmon alapuló kapcsolata jó alapot szolgálhat a gazdasági kapcsolatok erősítésére

2025. Április 27. 08:50, vasárnap | Belföld

Meteorológia: csaknem 17 Celsius-fokos eltérés volt pénteken az ország kelet és nyugati része között

Csaknem 17 Celsius-fokos különbség volt pénteken az ország keleti és nyugati részeinek csúcshőmérséklete között - közölte a HungaroMet Zrt. a Facebook-oldalán szombaton.

2025. Április 26. 10:08, szombat | Belföld

Az 1000-2000 lakosú települések italüzletei is pályázhatnak a 3 millió forintos támogatásra

Az 1000-2000 lakosú települések italüzletei is pályázhatnak a 3 millió forintos támogatásra