Városlista
2025. szeptember 16, kedd - Edit

Hírek

2020. Június 23. 16:06, kedd | Kék hírek
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Kényszergyógykezeltetné az ügyészség a férfit, aki megölte nagynénjét

Kényszergyógykezeltetné az ügyészség a férfit, aki megölte nagynénjét

Különös kegyetlenséggel elkövetett emberölés miatt emelt vádat a Fővárosi Főügyészség egy férfi ellen, aki agyonverte nagynénjét. A vádhatóság kényszergyógykezelést indítványozott.

Ibolya Tibor fővárosi főügyész kedden az MTI-hez elküldött közleményében azt írta: a vádlott, egy huszonnégy éves férfi folyamatosan kábítószert fogyasztott, amelyet részben a nagynénjétől kért pénzből finanszírozott. A férfi 2019. július 4-én este megjelent a sértett XVIII. kerületi lakóhelyén, azzal a szándékkal, hogy végez a nővel, mert nem tetszett neki a sértett vele szembeni korábbi viselkedése. Miután nagynénje a kopogására ajtót nyitott, a férfi rátámadt, majd egy kalapáccsal és egy szerszámnyéllel bántalmazta, aminek következtében a nő életét vesztette.

Az ügyészség – mivel a vádlott olyan kóros elmeállapotban szenved, amely miatt a törvény nem teszi lehetővé a büntethetőségét – indítványozta, hogy a bíróság mentse fel a férfit, azonban a bűnismétlés veszélye miatt rendelje el kényszergyógykezelését.

A férfi előzetes kényszergyógykezelés alatt áll – olvasható a közleményben.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Szeptember 16. 07:45, kedd | Kék hírek

Választási csalás - Hirtelen több választópolgár lett a zala megyei faluban

Tömeges betelepülés miatt meg kell ismételni a Magyarföldön szeptember 7-én tartott időközi önkormányzati választást, a törvénysértés miatt a rendőrségnek is átadják az iratokat

2025. Szeptember 13. 09:28, szombat | Kék hírek

A vezetés közbeni telefonhasználatot ellenőrzi a rendőrség az utakon

Keddtől országos közlekedésbiztonsági ellenőrzést tartanak Magyarország közútjain, a rendőrök elsősorban a vezetés közbeni telefonhasználatot figyelik