Hírek
2020. Szeptember 02. 11:03, szerda |
Belföld
Forrás: mti
Jól vizsgázott az azonnali fizetési rendszer

Az első fél év tapasztalatai alapján jól vizsgázott az azonnali fizetési rendszer: nem volt leállás, s csak minimális problémák voltak
- mondta Bartha Lajos, a Magyar Nemzeti Bank (MNB) ügyvezető igazgatója szerda reggel az M1 csatornán. Az ügyvezető igazgató elmondta, a rendszer márciusi indulása óta több mint 50 millió tranzakciót - mintegy 7500 milliárd forint értékben - bonyolítottak rajta, s ezek 40 százaléka nem hétköznap és napközben, hanem este vagy hétvégén történt.
Hozzátette, szeptember 1-től újabb tranzakciótípusokkal bővült az azonnali fizetési rendszer, ekkortól a pénzforgalmi szolgáltatók által tömegesen feldolgozott átutalásokat és a vállalati kötegelt fizetési kérelmeket is be lehet küldeni a rendszerbe.
Az új lehetőségeknek köszönhetően hatékonyabbá válhat a vállalatok pénzforgalma; a rendszer segíti a cégek likviditását, hiszen minél gyorsabban fordul meg egy adott pénzösszeg, annál kisebb összegből tudnak gazdálkodni - mondta Bartha Lajos, hozzátéve, egy átutalás így sokkal gyorsabban végig mehet például a beszállítói láncon.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Április 27. 08:56, vasárnap | Belföld
Megjelenik a kínai Chery autómárka a magyar piacon
Megjelenik a Chery autómárka Magyarországon, a vezérképviseleti feladatokról a Grand Automotive vállalattal kötött megállapodást a kínai Chery Automobile - közölte a magyar társaság az MTI-vel.
2025. Április 27. 08:51, vasárnap | Belföld
Donald Trump Jr: Orbán Viktor és Donald Trump bizalmon alapuló kapcsolata jó alap a gazdasági kapcsolatok erősítésére
Orbán Viktor magyar miniszterelnök és Donald Trump közötti jó személyes viszony, bizalmon alapuló kapcsolata jó alapot szolgálhat a gazdasági kapcsolatok erősítésére
2025. Április 27. 08:50, vasárnap | Belföld
Meteorológia: csaknem 17 Celsius-fokos eltérés volt pénteken az ország kelet és nyugati része között
Csaknem 17 Celsius-fokos különbség volt pénteken az ország keleti és nyugati részeinek csúcshőmérséklete között - közölte a HungaroMet Zrt. a Facebook-oldalán szombaton.
2025. Április 26. 10:08, szombat | Belföld
Az 1000-2000 lakosú települések italüzletei is pályázhatnak a 3 millió forintos támogatásra
Az 1000-2000 lakosú települések italüzletei is pályázhatnak a 3 millió forintos támogatásra