Városlista
2026. június 14, vasárnap - Vazul

Hírek

2020. Február 19. 06:15, szerda | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: mti

Ismét romlott a levegőminőség többfelé

Ismét romlott a levegőminőség többfelé

Ismét többfelé romlott a levegőminőség magas szállópor-tartalom miatt - közölte a Nemzeti Népegészségügyi Központ kedden az MTI-vel.

Tájékoztatásuk szerint egészségtelen a levegő minősége Putnokon és Sajószentpéteren, további hét településen (Budapest, Dunaújváros, Kazincbarcika, Miskolc, Nyíregyháza, Tököl és Vác) pedig kifogásolt.

A meteorológia előrejelzés alapján nem várható jelentős javulás a napokban - tették hozzá.

Kiemelték: a Nemzeti Népegészségügyi Központ nem javasolja a gyermekek, az idősek, a krónikus légzőszervi, illetve szív- és érrendszeri betegségben szenvedők és a várandós kismamák számára, hogy az érintett településeken hosszabb ideig a szabadban tartózkodjanak. Az érzékeny lakosságcsoportnál enyhe légzőszervi tünetek (például köhögés, légúti irritáció) jelentkezhetnek, illetve meglévő tüneteik súlyosbodhatnak.

Megjegyezték továbbá, hogy a helytelen tüzeléssel, illetve a hulladékoknak a háztartási tüzelőberendezésekben történő elégetésével nagyban hozzájárulnak a környezet károsításához, az emberek egészségének veszélyeztetéséhez. "A helytelen lakossági tüzelés mellőzésével azonban sokat tehetünk a környezetünkben élők egészségének megóvásáért" - fogalmazott a népegészségügyi központ.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 14. 15:00, vasárnap | Belföld

Elstartolt Sármellékről az első antalyai charterjárat

A török Tailwind légitársaság által üzemeltetett Boeing 734-es felszállásával indult el szombaton Sármellékről az Itaka Magyarország első antalyai charterjárata.

2026. Június 14. 10:00, vasárnap | Belföld

Fidesz-kongresszus - Orbán Viktor: sohasem hátrálok meg, kuruc vagyok

Sohasem hátrálok meg, kuruc vagyok, és csak a nemzeti politika érdekel, se pénz, se az európai pozíciók, se a nemzetközi elismerés nem csábít

2026. Június 14. 10:00, vasárnap | Belföld

Az ötös lottó nyerőszámai és nyereményei

A Szerencsejáték Zrt. tájékoztatása szerint a 24. héten megtartott ötös lottó és Joker számsorsoláson a következő számokat húzták ki:

2026. Június 14. 08:53, vasárnap | Belföld

Magyar Péter: Orbán Viktor túszul ejtette a Fideszt

Orbán Viktor túszul ejtette a Fideszt, és megakadályozza a felelősségvállalást, valamint a párt megújulását