Városlista
2026. július 25, szombat - Kristóf, Jakab

Hírek

2021. Július 30. 09:16, péntek | Belföld

Ismét a buszsávok használatát ellenőrizték Budapesten

Ismét a buszsávok használatát ellenőrizték Budapesten

A szabálytalankodók kiszűréséért kedden és szerdán ismét célzottan ellenőrizte a buszsávok használatát a Budapesti Rendőr-főkapitányság (BRFK) a BKK és a Fővárosi Önkormányzati Rendészeti Igazgatóság (Föri).

A kétnapos ellenőrzés alatt a rendőrök 54 szabálytalanság miatt intézkedtek, 37 járművezetőt bírságoltak meg a helyszínen és három szabálysértési feljelentést tettek a buszsáv jogosulatlan használata miatt.
Vezetés közben kézben tartott mobiltelefon miatt két, tilos jelzésen áthaladás miatt egy esetben szabtak ki bírságot. A rendőrök bukósisak és gyermekbiztonsági rendszer hiánya, kerékpársáv jogosulatlan használata, szabálytalanul szállított rakomány, lejárt vezetői engedély és kötelező felelősségbiztosítás hiánya miatt is intézkedtek - áll a közleményben.
A BRFK, a Föri és a BKK együttműködésében továbbra is várhatók hasonló ellenőrzések a fővárosban - írták.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 24. 10:00, péntek | Belföld

Feljelentést tesz az Eximbank ügyletei miatt a gazdasági minisztérium

Az Eximbank tevékenységét érintő négy ügyben tesz feljelentést ismeretlen tettes ellen a Gazdasági és Energetikai Minisztérium, az ügyletek értéke összesen meghaladja 1000 milliárd forintot

2026. Július 24. 07:13, péntek | Belföld

Forsthoffer Ágnes az elnöki feladatok folytatásáról tartott személyes megbeszélést Sulyok Tamással

Az elnöki feladatok folytatásáról tartott személyes találkozót Sulyok Tamás volt köztársasági elnökkel a Sándor-palotában Forsthoffer Ágnes - közölte az ideiglenes államfő a Facebook-oldalán csütörtök este.

2026. Július 23. 13:00, csütörtök | Belföld

NKA-ügy - Tarr Zoltán: tovább fokozódik a botrány

Tovább fokozódik a \"Hankó-botrány\", az ügyészség nyomozói kedden lefoglalták a Fidesz szervereit, szerdán pedig egy újabb embert vettek őrizetbe a Nemzeti Kulturális Alap (NKA) támogatásai miatt folyó nyomozás ügyében