Hírek
2015. Október 29. 07:38, csütörtök |
Belföld
Forrás: MTI
Illegális bevándorlás: Magyarországon nincs migrációs nyomás
Magyarországra jelenleg nem nehezedik migrációs nyomás - jelentette ki a miniszterelnök belbiztonsági főtanácsadója az M1 aktuális csatorna szerda esti műsorában.
Bakondi György elmondta: hétfőn tizenkettő, kedden hét, szerda 18 óráig pedig négy illegális határátlépő volt a határokon, ami még "békeidőszakban" is kiemelten alacsonynak számít.
A miniszterelnöki főtanácsadó szerint az, hogy mostanra ilyen módon sikerült lecsökkenteni a Magyarországra érkező illegális migránsok számát, a "határrendészeti rezsim" - a kerítés, az azt védő élőerő és a jogi feltételrendszer - nyújtotta hármas védelemnek köszönhető.
Magyarországon minimális határsértő mozgás van - emelte ki a belbiztonsági főtanácsadó. Ugyanakkor felhívta a figyelmet, hogy a szomszéd országokban továbbra is tömeges illegális migráció zajlik.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 14. 10:00, vasárnap | Belföld
Fidesz-kongresszus - Orbán Viktor: sohasem hátrálok meg, kuruc vagyok
Sohasem hátrálok meg, kuruc vagyok, és csak a nemzeti politika érdekel, se pénz, se az európai pozíciók, se a nemzetközi elismerés nem csábít
2026. Június 14. 10:00, vasárnap | Belföld
Az ötös lottó nyerőszámai és nyereményei
A Szerencsejáték Zrt. tájékoztatása szerint a 24. héten megtartott ötös lottó és Joker számsorsoláson a következő számokat húzták ki:
2026. Június 14. 08:53, vasárnap | Belföld
Magyar Péter: Orbán Viktor túszul ejtette a Fideszt
Orbán Viktor túszul ejtette a Fideszt, és megakadályozza a felelősségvállalást, valamint a párt megújulását
2026. Június 13. 16:00, szombat | Belföld
Vitézy Dávid: megújul a MÁV+ app
Megújul a MÁV+ app: egyszerűbb utazástervezés, könnyebb nemzetközi jegyvásárlás - közölte a közlekedési és beruházási miniszter pénteken a Facebook-oldalán.
