Hírek
2011. Július 30. 07:17, szombat |
Belföld
Forrás: HírTV
Idén is a magyarok ihatnak elsőként újbort
Elkezdődött a szüret a balatonboglári borvidéken. Az Európában legkorábban érő Csabagyöngye csak Magyarországon terem, így igazi hungarikumnak számít.
Az ebből a szőlőfajtából készült bor már szeptemberben a boltokba kerül, így idén is a magyarok ihatnak elsőként újbort nemcsak Európában, de az egész északi féltekén.
Nehézkesen halad a szüretelő kombájn, mert az elmúlt napokban sok eső esett. Ez azonban nem ártott a termésnek, a gazdák szerint a Csabagyöngye idén jó minőségű, a belőle készült bort főleg Magyarországon értékesítik.
Közepesen jó termésre számítanak idén a többi szőlőfajta esetében is. Tavaly kevés és rossz minőségű szőlő termett szinte az egész országban. Emiatt alacsonyak voltak a felvásárlási árak is, például a korai fehér fajták kilójáért átlagosan 60 forintot adtak. Idén legalább 15 százalékos áremelkedés várható.
A Csabagyöngyéből készült bort augusztusban már palackozzák. A következő hetekben ezen a borvidéken az Irsai Olivér szedésével folytatódik a szüret. (rá)
hírTV
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 30. 10:00, hétfő | Belföld
MÁV: nem kell visszautalni a tévesen kifizetett késési biztosítást
Senkinek nem kell visszautalnia az informatikai hiba miatt tévesen kifizetett késési biztosítást - közölte vasárnap a MÁV.
2026. Március 30. 08:02, hétfő | Belföld
Orbán Viktor: az ukránok egy ukránbarát kormányt akarnak létrehozni Magyarországon
Az ukránok a pénzükkel, az olajblokádjukkal, és a kémeikkel próbálnak egy ukránbarát kormányt létrehozni Magyarországon - jelentette ki Orbán Viktor miniszterelnök vasárnap Békéscsabán.
2026. Március 29. 15:00, vasárnap | Belföld
Nagy István: több mint 45 milliárd forint agrárkárenyhítő juttatás érkezik a gazdálkodókhoz
A Magyar Államkincstár megkezdte a 2025. évi agrárkárenyhítő juttatások kifizetését, így már szinte valamennyi érintett gazdálkodó hozzájuthatott a neki járó forráshoz.
2026. Március 29. 13:00, vasárnap | Belföld
Nagy mennyiségű földgázt talált a Mol Pakisztánban
Másfél éven belül másodszor talált jelentős mennyiségű földgázt Pakisztánban a Mol Pakisztán által vezetett közös vállalat - közölte a társaság az MTI-vel pénteken.
